Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Vajon egy egészséges 61 éves...

Vajon egy egészséges 61 éves férfinek - aki rendszeresen hetente háromszor 1 óra 30 perceket hegyikerékpározik, ugyanannyit fölfelé mint lefelé - mennyi ideig tartana fölkészülnie a Maratonra?

Figyelt kérdés
Hogyan ütemeznéd a fölkészülést ?

2013. júl. 17. 10:10
 1/4 anonim ***** válasza:
szerinrem egy ilyen férfi, fel van készülve egy maratonra.
2013. júl. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon más igénybevétel ám 60 percet - változó lejtésszögű hegynek fel - bringázni mint cirka 240 percet futni.

Minimum négyszer akkora sportmunka.

4x60=240

2013. júl. 17. 14:06
 3/4 Makoscsiga ***** válasza:

Szerintem is teljesen más a bringa, mint a futás, arról nem is beszélve, hogy a másfél óra rohadtul nem 4 óra... A kondid megvan hozzá, de szokni kell a hosszan tartó terhelést, és ebben a korban a lassú regenerélódással is számolni kell sajnos. A felkészülési idő nagyban függ még az ízületek állapotától. Ugyan a bringa jó mozgás e sok olyan ízületet kímél, amit a futás nem.


Amit tanácsolni tudok, hogy kezdjél el futni és majd meglátodod, hogy megy. Én, a biztonság kedvéért, az idei BP maratonon még nem indulnék.

2013. júl. 18. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
én azthittem, hogy biciklivel gondolod a maratont... amúgy tény l, ha futásra készülsz, akkor fuss, mert a bringa teljesen más. én letekerek 120 km-t gond nélkül, de 7km futás után a halálomon vagyok...
2013. júl. 18. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!