Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Van valami jelentősebb különbs...

Van valami jelentősebb különbség a Jiu Jitsu és a Krav Maga között?

Figyelt kérdés

1,5 éve jitsuzom. Nemrég egy ismerősöm megemlítette nekem, hogy neki mennyire bejön a Krav Maga. Utána is néztem, de lényegében nincs sok különbség a kettő között, vagy?


Köszi


2013. jún. 19. 21:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

az önvédelmi edzésekben van szituációs tréning,stressz tréning,taktikai képzés.

és a cél is más.

a cél nem az ellenfél legyőzése,hanem nyerni 5mp,hogy el tudj futni.

2013. jún. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
véletlenül nem ju jitsuzol? jiu a brazil változat, és ha ezt műveled, de nem látod a különbséget, akkor inkább erobikozzál...
2013. jún. 20. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 aikiboxer ***** válasza:

Kb. ég és föld a különbség. A JJ egy tradícionális harcművészet, a krav pedig egy modern önvédelmi-taktikai rendszer, amely tartalmaz JJ elemeket is, de ahogyan fentebb is írták, teljesen más a célja is meg más a rendszer, az edzés stb. a kettőben. De menj el és próbáld ki a másikat is -- én így szoktam, ha kíváncsi vagyok. :)


A jiu-jitsu -- ju-jitsu -- ju-jutsu csak írásbeli különbség, nem? A BJJ teljesen más.

2013. jún. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

El is megyek majd, és ki is próbálom :)


A kedves 2. válaszolónak pedig csak annyit, hogy azt így is írják, úgy is... A másik pedig hogy az aerobik ;) Ha már a pontosság a mániád ;)

2013. jún. 21. 20:15
 5/5 anonim ***** válasza:

aikiboxernek:


a jiu jitsu a jujitsu portugál írásmódja, általában a BJJ-re alkalmazzák. kiejtésben zsiu zsicu vs dzsudzsicu.

2013. jún. 22. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!