Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy amikor...

Miért van az, hogy amikor eljókezdek futni, akkor egy idő után elkezd fájni a talpamnak a lábujjaknál lévő része? Mit tegyek, hogy ne fájjon a csont?

Figyelt kérdés
2009. okt. 8. 21:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Harántsüllyedésed van. (Ez nem lúdtalp, a lábujjak mögötti rész boltozatának süllyedése.)

Betét.

2009. okt. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
már lassam járni sem tudok, annyira fáj a lábam.Mi használ még rá?
2009. okt. 8. 21:19
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Jégzselével vagy sport krémmel kell a talpadnak azt a részét minden nap megmasszírozni. Nem vicc, tavaly télen, amikor csizmát hordtam, nekem is fájt, de a masszás jót tett neki. Még egy, tudom, hogy fáj, de ha teheted, a lakásban közlekedj mezítláb, zokni nélkül.
2009. okt. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Nem tudom, hogy mennyit futsz, de szerintem inkább nézesd meg, mert ha túlságosna megterhelted magad, vagy pl. komoly túlsúlyod van, akkor a lábközépcsont(ok) fáradásos törése is lehet. Ezek csak hajszálnyi kis törések, de nagyon fájdalmas dolog.
2009. okt. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem vagyok túlsúlyos 170cm magas és 60 kg..Eddig is rentgeteget futottam, nem tudom, miért pont most jött ez elő.
2009. okt. 9. 14:42
 6/7 anonim válasza:
Ha nagyon sokat futsz, és nincs lúdtalpad (mint ahogy azt az első feltételezte), akkor még valószínűbb a fáradásos törés! Menj orvoshoz!
2009. okt. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

én első

Éppen azt írtam, hogy nem lúdtalp, hanem harántsüllyedés. a lüdtalp a láb oldalsó boltozatának besüllyedése a harántsüllyedés erre merőleges.

2009. okt. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!