Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Bármikor ellehet kezdeni a...

Bármikor ellehet kezdeni a jógát? Mennyire nyúlnak az izmok, szalagok?

Figyelt kérdés

Most 16 éves vagyok és eddig soha nem jártam sportolni,táncolni,így kötöttebbek az izmaim,mint más sportolt embereknek. Azt szeretném megtudni,ha kitartóan jógázok,nyújtok akkor nyúlhatnak még annyira az izmaim,szalagjaim,hogy nehezebb gyakorlatokat is megtudjak csinálni(pl Supta Konasana, vagy Vrischikasana)?

A válaszokat előre is köszönöm!



2013. jún. 2. 20:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Bármikor,bármilyen korban érdemes elkezdeni.Én 36 évesen kezdtem és egészen meglepően javult a hajlékonyságom néhány hét alatt.De láttam ott jóval ötven felettieket akik úgy spárgáztak mint ahogy én terpeszben állok.Tehát hajrá,sok sikert.
2013. jún. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Abszolút bármikor elkezdheted. Ha javasolhatom, akkor ne a kimondhatatlan nevű, extra irányzatokat válaszd és még egy ideig ne is gondolj rájuk. Főleg ha nem sportoltál és kötött vagy - mint az emberek általában - akkor gerincjógával kezdj. Az az alapja mindennek. Ha annak a gyakorlatait nem tudod megcsinálni (kb. úgy mondanám, hogy a gyakorlatok többségét egész jól, tehát nem vérprofinak kell lenni), akkor van értelme belekóstolgatni a nehezebb fajtákba. Még egy kezdő hatha is elmegy, hogy változatosabb legyen, de az is a gerincjógára épül és azt nehezíti.
2013. jún. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!