Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Laktózmentes fehérje?

Laktózmentes fehérje?

Figyelt kérdés

Valószínűleg érzékeny vagyok a tejcukorra és ez nagyban hozzájárult a pattanásaimhoz. Amikor abbahagytam a napi 2-4 pohár tej fogyasztását határozottan javult az arcom. Gyomrom különösebben nem érzékeny rá, nincs hasmenésem, kicsit eltelít, de ezzel nincs gond.

Reggeli és edzés utáni fehérjével bevitt nagyjából 2gramm tejcukor számít valamit?

Illetve a natúr joghurt és a kefir mennyire fér bele? Nem találok róla rendes cikket, ezért nem tudom mennyire igaz az, hogy ezekkel (jobban) szimpatizál egy laktózérzékeny is.


Gondolkodtam ezen a fehérjén, hogy amíg akciós veszek egyet kipróbálásra:

[link]

Viszont nincs aminosav profilja, ami (annak ellenére, hogy nem különösebben értek hozzá, hogy miből mennyi lenne a jó) eléggé elriaszt tőle, főleg, hogy a tejcukormentes izolátumok legalább másfélszeres áron vannak és van ami így is tartalmaz 1g tejcukrot. Nem biztos, hogy az adagonkénti 2gramm tejcukor miatt érdemes olyan fehérjét vennem aminek az amino-profilja esetleg sokkal rosszabb..



2013. máj. 6. 19:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Hát igen, nálad az izolátum a megoldás, ha ennyire érzékeny vagy rá. És sajnos nagyon drágák. Pl itt van egy ch nélküli aranyárban:

[link]


De szerintem is érdemesebb kipróbálni egy koncentrátum-izolátum keveréke, hátha azzal sem lesz gond.

Vagy ihatsz még marhaproteint, tojásproteint is.

2013. máj. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Pattanás inkább a tejfehérjétől lesz, na mindegy majd meglátod segít-e.
2013. máj. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!