Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A D-vitamin szedése mennyiben...

A D-vitamin szedése mennyiben segíti az izomtornát?

Figyelt kérdés
Már több könyvben (és persze a neten) olvastam, hogy a D-vitamin megnövelheti a fizikai teljesítményt. De persze ahhoz a megfelelő adagot kell "megszerezni". Ez pedig kb. 3-4000NE(nemzetközi egység)/nap. Ez mind szép és jó csak az eddig kapható tablettákban 400NE volt, ami elég kevés. A múlt héten viszont találtam egy új D-vitamin tablettát amiben már 2000NE van. Elkezdtem szedni és még a napsütés is ad valamennyit. Ezért is vagyok rá kiváncsi, hogy valami változást lehet-e majd érezni.

2013. ápr. 22. 22:24
 1/1 anonim ***** válasza:
a D-vitamin a szervezetben egy szteroid hormonná alakul -1,25-dihidroxi-D-vitamin-, így nem meglepő, hogy hatással van az izmainkra és erőszintünkre. A D-vitamin aktív formája az izomsejtek membránján és a sejtmagon lévő specifikus receptorokhoz kötődik. Amikor a receptorokhoz hozzákötődött, támogatja az izomkontrakciót és a fehérjeszintézist - az izomfehérjék felépítését, ami izomnövekedéshez vezet. A kutatások szerint ezek a receptorok felelősek lehetnek az izomméret és erő növekedéséért. Az elegendő D-vitamin szint biztosítja, hogy ezek a receptorok aktiválódjanak támogatva az optimális izomfunkciókat, az erő- és izomnövekedést.
2013. ápr. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!