Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy kell JÓ ijat, nyilakat,...

Hogy kell JÓ ijat, nyilakat, nyiltokot késziteni házilag?

Figyelt kérdés
Ne irjátok hogy vegyek!
2009. szept. 22. 19:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Eléggé kizárt, hogy tudnál csinálni, ez nem olyan egyszerü: a fafajta se mindegy, meg az egész technológia is bonyolult, házilag nem megoldható.
2009. szept. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kiváncsi lennék egy másik válaszra is...


Nem valami profi ij kell csak valami kisebb minőségű,egyszerűbben elkészithető,amivel hétvégenként kicsit eltölteném az időt. És honnan gondolod hogy ojan béna vagyok hogy nem tudom megcsinálni?

2009. szept. 22. 19:56
 3/6 anonim ***** válasza:

Mogyorófavessző + damil. Hirtelen ez a megoldás jutott eszembe amit otthon meg lehet csinálni. Egy íjat nem egyszerű dolog megcsinálni. Főleg nem JÓ íjat. Azok már sajtolásos technológiával vannak elkészítve néhol karbonszálas megerősítéssel. A jó nyíl mára egyre inkább a karbonból készült nyilak. Házilag olyat? Háát..

"Nyíltokot" azaz tegezt pedig legcélszerűbb bőrből varrni.

2009. szept. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kössz Meg fogom próbálni pecából szétvágni!
2009. szept. 22. 21:49
 5/6 Germán Gergő válasza:
Saját tapasztalataim szerint ahogy mondta valamelyikőtök mogyorófa (ágak) amit rétegesen cső alakba összetesszük aztán pedig több ponton megerősítünk és kender madzagot használunk hozzá, egy elég jó íjj-at lehet belőle összerakni.Nemtudom hogy segítettem-e ezzel de én így csináltam íjjat életemben :)
2013. márc. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Igazából nem olyan nehéz csinálni, de kell hozzá egy kis asztalosipari ismeret, néhány szerszám, és anyag. A botíjakhoz (amelyik egy darab fából van) ajánlott anyagok: kőris, eper, vadnarancs, som, bambusz, esetleg akác. Az elkészítésről találhatsz leírást a neten :)
2013. szept. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!