Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A lovam őrült módjára bakol...

A lovam őrült módjára bakol vágtánál! Mit kellene csinálnom?

Figyelt kérdés
Az volt a fő probléma, hogy nem akart beugrani jó lábra, mert beejtette a belső vállát. De aztán kénytelen volt beugrani, mert felszabadítottam a belső vállát. Mentünk egy fél kört, szépen dicsérgettem, erre hirtelen elkezdett bakolni. Felhúztam a fejét, és tovább küldtem, erre ágaskodni kezdett. Kiskörre fordítottam, akkor leállt az ellenszegüléssel. Szépen ügettem vele egy kicsit, hogy megnyugodjon, aztán ismét beugrattam. És megint ugyanaz történt. De nem csak szimpla egy-két bakolás volt, hanem mint a rodeónál, folyamatosan nyomta. És nem törődött a saját testi épségével sem: belerúgott a fedeles falába, majdnem nekiment egy oszlopnak, egy buckában majdnem pofára esett, de nem érdekelte. És ezt egy órán keresztül csinálta, míg végül sírva fakadtam, és jól megcsapkodtam a szárral. Azt vettem észre, hogy amikor erőszakkal beugrott rossz lábra, nem csinálta ezt. Ő még csak egy 4 éves csikó, de egyébként egy nagyon kedves kis ló. Szinte sohasem őrültködik, vagyis eddig nem őrültködött. Tényleg nagyon nyugodt, még az idősebb lovakhoz képest is. Érzékeny a zabra, ezért kukoricát és tápot kap, és előző nap jó sokat lovaztam rajta, szóval még tele sem volt. És igen, kezdő vagyok, és tudom, hogy az lenne a megoldás, hogy valami profi belovagolja, de nincs rá lehetőségünk, szóval kérlek segítsetek valamilyen tanáccsal.
2013. márc. 17. 12:41
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!