Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Lehetséges ez a megoldás,...

Lehetséges ez a megoldás, vagy csak az őrült fantáziám szüleménye?

Figyelt kérdés
Nos. Van egy XC kerékpárom amit át szeretnék alakítani országútivá. Kerekek, váltók stb, nem okoz gondot. Viszont a kerékpár tárcsafékes. Lehetséges, hogy az outi koskormányára felszerelt fékkarok működjenek a tárcsafékkel?
2012. ápr. 8. 12:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Én is próbálkoztam anno ilyennel, de bebuktam. Inkább vettem egy országútit.
2012. ápr. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Röviden és tömören: Felejtsd el, Xc ből SOHA nem lesz outi! Még ha a kereket meg minden szart lecserélsz a vázat akkor sem tudod átalakítani.
2012. ápr. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Alex Fly ***** válasza:

Nem. Az outi és canti fékkarok kevesebb bowdent húznak, mint a "V"- és tárcsafékhez valók. Esetleg ha v-fékhez való karokat szerelsz a koskormányra.

Habár ha jobban belegondolok, az idén már a ciklokrosszban engedélyezve van a tárcsafék, így talán azok között kellene körülnézni, hogy oldották meg (hosszabb húzású outi fékkar, outi kompatibilis tárcsafék, vagy átalakítók (outi bowden -> hidraulikus fékcső konvertert már láttam)).

2012. ápr. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!