Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az MMA (mixed martial ARTS. )...

Az MMA (mixed martial ARTS. ) melyik kűzdősportokból tevődik össze? Netkek mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés
én 5 éves korom óta taekwondo-zom, (most 18 vk) és nem rég futott be ez az MMA őrület, gondoltam kicsit utánanézek, mert vki beszólt, h simán lever minden kűzdősportot. nos, abszolút nem értek vele egyet és szerintem ez nem sport, én nem leszólni akarom, de 1 videót láttam, és amikor a csávó kitekerte a másiknak a bokáját majdnem elhánytam magam.. le is állítottam. mi ez a nagy felhajtás körülötte? ebbe semmi művészet nincs..sőt, undorító. szerintem egy sport nem erről szól, hanem az ellenfél tiszteletéről, de mégis mindent megtenni a győzelemért. sztem, ha össze kéne mérni a tudást, egy 10 danos tkd vagy karate, kung fu (stb) mester, simán kinyírná az mma-st. lehet, hogy most páran meg akartok kövezni(hajrá ;D..nehéz lesz) de akkor is érdekel a véleményetek, hogy csak én látom undorítónak v. ki , miért van oda ezért a 'sport'ért?

2013. márc. 12. 13:38
 1/9 anonim ***** válasza:

1.Igaz mivel az MMA az küzdősport és az arról szól, hogy megmutasd, hogy te vagy a "király" a ringben.

A kung fu az harcművészet régen a kínaiak a háborúkban és a rossz közbiztonság miatt az utcán vetették be ezért az gyilkolásra van.

Azért nyerne MMA-s ellen kung fu-s mert abból kivannak véve azok a technikák amik az utcán hasznosak.


2. Az MMA (Mixed Martial Arts) kevert harcművészetet jelent. Mindenból általában földharc-->jiu jitsu

Rúgás--->karate, kung fu, tae kwon do(?)

kéztechnika--->box

és birkózás

Ezek össze vannak keverve benne.

2013. márc. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Na szóval, mivel most ismerkedsz csak az MMA-val, így elmondom az MMA az nem küzdősport, hanem szabályrendszer. Ennek lényege, hogy olyanok küzdenek egymással, akik több éve űznek valamilyen harcművészet vagy küzdősportot.

Olyan, hogy "MMA-s" nincs. Olyan vagy, hogy MMA szabályrendszerben harcoló egyén. Mert, mint írtam az MMA szabályrendszer csak, nem küzdősport. Sokan fogják itt mondani azokat a hülyeségeiket, miszerint az "MMA nem szabályrendszer, hanem küzdősport. Edzések is vannak belőlük, így miként lehetne szabályrendszer, stb." Na, ezek szoktak lenni azok, akik néha-néha megnéznek egy-egy meccset Youtube-n, és nem olvasnak utána a többi dolognak. Ugyanis, csak itthon van "MMA edzés". Külföldön "MMA-ra felkészítő edzés van". A nevükön kívül még a különbség az, hogy a külföldire csak akkor mehetsz, ha van már legalább 2-3 éved valamilyen harcművészetből/küzdősportból. Itthon meg megy a jól marketingolt MMA edzésnek titulált pénzlehúzás. Mert itthon mi van sokszor? Van egy edző, és az oktat BJJ, Muay Thai, stb. technikákat, úgy, hogy a legtöbb stílust nem is űzte. Külföldön külön van "Striker" (ütés és rúgás edző), külön birkózó edző (a földre vitelek miatt), meg külön még egy, aki a földharcra készít fel. Ebből is látszik mennyire le vagyunk maradva.

2013. márc. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hát igen, félre voltam informalva. akkor viszont jó volt a megerzesem, hogy nagyobb a füstje, mint a lángja.
2013. márc. 13. 13:16
 4/9 anonim ***** válasza:

Jó ezzel én is tisztában vagyok ,de már az MMA nem csak egy stílus hanem egy küzdősport változat.

Azért mert biztos látsz olyan plakátokat pl: MMA edzés a Fradi csarnokban stb...

Egyébként igazad van ,de már legtöbbször azok harcolnak a ringben akik direkt MMA-t tanulnak .

2013. márc. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Itthon esetleg, de, mint írtam az itthoni MMA színvonal nem éri el még a külföldit. Külföldön Kickboxosok, birkózok, brazil jiu jitsusok, karatésok, stb. harcolnak. Az MMA meg sose lesz külön küzdősport, meg marad szabályrendszernek. Küzdősport csak akkor lehetne, ha tényleg nem olyanok harcolnának, akik más stílust tanulnának, hanem csak olyanok, akik "MMA"-t. Ilyen meg nincs, mert, mint írtam "MMA" edzésen (ne az itthonit vedd alapul, mert a többsége jó indulattal se mondható MMA edzésnek), csak felkészítenek. Úgy képzeld kb. mint mikor egy profi bokszolót, stb. már tudja a technikákat, és felkészítik a versenyre. Ilyen egy normális edzés, és ezért is kell külföldön alaptudás MMA edzésre.
2013. márc. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%

A Mitérdekeltéged? nevű válaszoló lényegében, nagyon jól leírta a dolgokat.


Az MMA most éli a virágkorát, ezért annyira népszerű, valamint agyonra hypolják az ilyen ostoba amerikai filmekben mint például, a Never Back Down. (ez egy tipikus MMA propaganda film....de most ebbe ne menjünk bele.)

Az MMA egy divatos sportszabályrendszer, hogy az amcsi majmoknak legyen mire verni a csajok előtt. És bizony, NEM SPORT, hanem SZABÁLYRENDSZER. Vagyis "MMA harcosok" nincsenek, ők csupán olyan versenyzők akik különféle küzdősport versenymúlttal rendelkeznek, és az egységes MMA szabályrendszerben, egymás ellen vívnak hivatalos meccseket, a Strikeforce (meg a többi, tököm tudja milyen nevű), MMA szabályrendszert képviselő szervezetnél.

Egyébként az MMA, mint szabályrendszer sem egyedi, mert az állóharc része tulajdonképpen a muay thai/K1 szabályokon, a földharc része pedig a szabadfogású birkózás és BJJ szabályokon alapszik, mindössze annyi a saját maguk által önállóan létrehozott szabály, hogy ujj-nélküli kis kesztyűkben bunyóznak a versenyzők, na meg a menetek száma és azok időtartama.


MMA edzés külföldön sem létezik. Nem úgy megy, hogy a texas állambeli tökös Joe gyerek elmegy egy MMA iskolába, mert kemény akar lenni, csak mert sikerült neki a kocsmában lecsapnia két részeg cowboyt. Még az amcsiknál, úgy megy, hogy valaki mondjuk állami bajnok birkózásban, vagy volt profi ökölvívó karrierje, ahol jó eredményeket ért el, esetleg olimpiai érme van, cselgáncsból, birkózásból, taekwondoból, vagy BJJ vb-bajnok. Szóval valamit már le kellett raknia az asztalra, ha ezek közül valamelyik az "asztalon van", akkor elmehetnek, egy MMA szabályrendszerre felkészítő edzésekre. És igen ott van egy striker edző aki az állóharcot oktatja (ökölvívás/muay thai/kick-box), és egy grappling edző, aki a földharcot oktatja (birkózás/judo/BJJ). Aztán ezek az edzők felkészítik a komoly küzdősport múlttal rendelkező versenyzőket, az MMA szabályrendszerre, valamint pótolják a hiányosságukat, kiegészítik őket (például: Egy profi ökölvívó múlttal rendelkező sportolónak, inkább a földharcot oktatják, míg egy olimpiai cselgáncsozónak pedig inkább az állóharcot, vagyis megtanítják ütni-rúgni többé-kevésbé). Egyébként az MMA hiába éli a virágkorát, alig van lóvé benne, a K1-ben, sőt még a pankrációban is sokkal több pénzt kapnak a versenyzők. De még mindig a profi ökölvívásban van messze a legtöbb pénz a küzdősportok közül.


Magyarországon, pedig az MMA gyerekcipőben jár, viszont már minden rózsaszínpólós, Converse cipős rajcsávó, plázakandúr ememázni és greplingezni akar, mert trendi.


Figyelj, Kérdező! Ha Te ennyi ideje tolod a TKD-t, neked felesleges az MMA. Én anno jártam ilyen MMA edzésnek csúfolt valamire másfél-2 évig. Elég gagyi. Azóta inkább ökölvívást, kung-fut és sherma késharcot, nyomatok. Mondanom sem kell sokkal értelmesebb, hasznosabb és jobb.

2013. márc. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6-os: Na végre, valaki aki tisztában van rajtam kívül a dolgokkal. Annyi, hogy az MMA-ban is van pénz bőven, mivel máskülönben nem tudnának annyi dopping és szteroid szert venni maguknak sok harcos (aki azt hiszi, hogy mindenki tisztán tolja az ébredjen fel és nézze meg, hogy már lassan majd nem az összes nehézsúlyú UFC-s harcosnak miért kell TRT kúra). Meg még annyiban javítanálak ki, hogy USA-ban (külföld alatt az USA-t értettem, mivel ott nagy szám még csak Magyarországon kívül az MMA) nem kell komoly bajnokságokat nyerned, hogy elvállaljanak, mert vannak ilyen kisebb NoName edző klubok, akik még így is elvállalnak. Csak az olyanokhoz kellenek az ilyen eredmények, mint az "America Top Team", stb. Ott tényleg alapkövetelmény, hogy valamilyen küzdősportban sikereket kell elérned. Eddig csak Kimbo Slice volt a kivétel, de ő is azért, mert baromi nagy népszerűségnek örvendett a Youtube-s videói miatt.

A sok "divat majom", meg azért akar most Ememázni, meg Grapplingezni, mert most ez a divat. Ugyanez volt anno a K1-nél is. Annál is régebben senki se bírta felfogni, hogy egy szabályrendszer és nem küzdősport, meg ott is voltak "K1 edzések", stb. De ugyanez volt a Pro Wrestlinggel is (pankrációval is). Elkezdte vetíteni a Viasat6, egyből mindenki pankrátor akart lenni, úgy, hogy semmit se akart letenni az asztalra.Szerencsére azóta alább hagyott ez a "Pro Wrestler" láz, és mára többségben vannak azok, akik nem csak a "Nyers Erőt" nézik, hanem más szervezeteket is. MMA-val is ugyanez lesz. Néhány év múlva más lesz a divat és azt akarja majd mindenki űzni

2013. márc. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válszokat! neem, isten ments, hogy kipróbáljam, mondom nekem egyáltalán nem szimpatikus ez az egész. csak kíváncsi voltam, hogy mi ez a nagy felhajtás körülötte!
2013. márc. 28. 11:47
 9/9 A kérdező kommentje:
és igen, ezzel telejsen egyetértek, hogy pár év múla már valami új őrület fut be... én nem tudnék divatból sportolni. igazából meg is vetem azokat, akik kiteszik pl facebookra h 'jajj ma MMA edzésen mekkorát rugtam' vagy hasonló :D
2013. márc. 28. 11:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!