Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fegyencedzésről kérdések?

Fegyencedzésről kérdések?

Figyelt kérdés

Nemrég kezdtem el a fegyencedzés szerint edzeni, először felméréseket csináltam, hogy megtudjam milyen szinten állok. A fekvőtámasznál az első 2 szint simán ment a 3. már nem teljesen. A guggolásnál az első 6 szintet tudtam megcsinálni szabályosan de mivel a 7. szint nem ment csak a hatosat csinálom. A lábemeléseknél az 1. szintet sem tudtam teljesíteni.

A 100 fekvőtámasz, a 200 felülés és a 200 guggolás edzéstervet kombináltam ezekkel.

2 hétig edzettem pont úgy ahogy leírták. A térdelős fekvőtámaszból most már teljesítettem a haladó szintet,

a zárt lábas guggolásból 31 ment, 2 hét után 38, térdfelhúzásból 30, 2hét után 35.

Az érdekelne hogy ez normális fejlődés esetleg túl lassú/gyors?

Meg hogy szerintetek jó ez az edzésterv? Azt szeretném ha olyan válaszolna aki szintén fegyencedzés szerint edz.



2013. márc. 10. 20:44
 1/6 anonim ***** válasza:
max heti 2x edz egy izomcsoportra, kivéve hasra, oda mehet 3 is. És fokozatosan haladj, lassan építsd fel az 1. szinttől kezdve.
2013. márc. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az 1. szinttől kezdtem mindenből. Heti 3x edzek mindent egy nap, ezen változtassak?
2013. márc. 10. 21:07
 3/6 zoli9411 ***** válasza:

Semmiképp ne tedd a 6 gyakolatot egy napra. Max 2 gyakorlatot egy napon..

A könyvben lévő edzéstervek jók lehetnek..de felállíthatsz sajátot is.. Kezd el a "Jó magaviselet" nevű edzéstervvel, aztán érezni fogod, hogy bejön-e vagy kell egy intenzívebb, mint mondjuk a "Veterán", vagy kísérletezhetsz, csinálhatsz saját tervet.

Az első lépésről kezdj el mindent, megéri.;)Én is az elejéről kezdtem, pedig tudtam volna nhezebb gyakorlatokat is csinálni... de az izületeidnek mindenképp csak jót tehet, ha előröl kezded.

2013. márc. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Heti 3x edzek, fekvőtámasz, lábemelést, guggolást, csinálok a fegyencedzésben leírt módszerrel csak a 100 fekvőtámasz a 200 felülés és a 200 guggolás program szerint. Csak ezeket tudom csinálni mivel nincs húzódzkodó rudam a híd pedig még nem megy. Ez szerintetek nem jó edzéstervnek?
2013. márc. 11. 17:57
 5/6 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy semmiképp nem érdemes kihagyni gyakorlatokat a mesterhatosból . Valamilyen módon be kell szerezni/keresni egy tárgyat, amin húzódzkodhatsz.

Nem szabad félvállról venni az edzést, pontosan kell követni az előre jól megtervezett edzéstervet, ami a te esetedben nem jó semmi esetre sem. A második könyv vége fele le van írva ilyen címek alatt: "Aki jól csinálja", "Aki rosszul csinálja" vagy ilyesmi, hogy hogyan is kell jól csinálni. Ez leginkább kezdőknek van írva, mert nagy hangsúlyt fektet az ízületek erősítésére.

Nagyon sok kezdő fegyences kikészíti az ízületeit, mert azt hiszi, hogy hülyeség ennyire óvatos lenni, pedig NEM!

Lépj vissza pár lépést, amíg nem késő, tudni illik az ízületek elég lassan regenerálódnak vissza a sérülésből.

Ajánlott, hogy lassan, nagyon pontosan végezd a gyakorlatokat, így tudod elérni a kívánt eredményt.

Összpontosíts sokkal-sokkal jobban, és ha tényleg akarod csinálni, bele kell nyugodj, hogy életmódot is kell változtass, de ne aggódj, idővel imádni fogod az "új életed" :)

Remélem segítettem :)

2013. márc. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.
2013. márc. 18. 16:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!