Kezdőnek tömegnövelő, creatin egyéb?
hali.
tömegnövelő és egyéb amino, csonterősítőt szeretnék venni nagyjából 1 hónapja kezdtem edzeni.
190cm 74kg vagyok
miket vegyek?:D
néztem pl ilyet:
meg még miket vegyek?:D vagy esetleg mást?
lökhettek ilyen normális cuccokat:)
teljesítmény fokozó egyéb.. szeretnék nagy bicepszet :)
étrend+edzésterv megvan tehát már csak ezek hiányoznak.
bár pl az ilyen creatin,aminosav pontosan nemtudom kezdő vagy haladóknak kell-e és hogy miért.. :D köszi aki segít :D
Edzések előttre is vehetsz valamit mert ha keményebben edzel többet nőhetsz. A tömegnövelőből meg a tömegnövelő étrenden felül igyál egy teljes adagot edzés után. De jobban járnál egy kevésbé cukros viszont komplexebbel : [link]
Ennek az aránylagos árából amit kinéztél kijön egy jumbo professional amiben van hozzádott kreatin mátrix meg valamennyi aminosav és a fehérjerésze is csak tejsavó márpedig edzés utánra más nem kell.
A tömegnövelés (testsúlynövelés) nem azonos az "izomtömegnöveléssel".
Megkülönböztetünk tömegnövelést és erőnövelést, bár ez párhuzamosan egyenes arányban növekszik. Erőnövelés = igen nagy súly nagyon alacsony ismétlésszámú végzése, míg tömegnövelés a sorozatok többszörös ismétlése, izomfeszülés időtartamának fokozása.
1./ izomnövekedés = kemény, intezív edzés. Izmok túlterhelésével, nagyobb súlyok alkalmazásával éred el. Az izmok mindig igyekeznek a terheléshez igazodni.
2./ Szabályosan végrehajtott ismétlések. Az izom akkor fejlődik (nő) ha megközelítőleg teljes az izom összehúzódása. Intenzitás növelése, az ismétlésekkel megnöveld az izomzatod túlterhelését. A lehető legrövidebb időn belül a legjobban kimeríteni az izomcsoportokat. Rövid edzések, nagy súlyok, szabályos ismétlések. A sorozatok száma egyén (genetika), stb. függő. Neked kell úgy kialakítani az izomcsoportonkénti sorozatokat, akkor lesz ideális az edzésed, ha az utolsó gyakorlat, utolsó sorozatát is intenzíven maximális izomösszehúzódással tudod végrehajtani. Figyelem! Nem minden izomcsoportnak kell azonos mennyiségű terhelést adni. Az edzés gyakorisága is egyénfüggő. Általános, és ideális: 1 izomcsoport heti 2 alkalom. Van akinek heti 1 alkalom is elegendő. Ez is egyénfüggő.
3./ Negatív és pozitív fázisokra figyelni! Tehát a súly visszaengedése lassabb legyen, mint amikor a súlyt megemeled.
4./ Tömegnövelésre legalkalmasabbak a nagyobb izomcsoportokra végzett gyakorlatok - guggolás, húzódzkodás, fekvenyomás, áthúzás, evezés, tolódzkodás.
5./ A pihenés kb. annyira fontos a tömegnöveléskor, mint az intenzív, szabályosan végrehajtott edzés.
Tömegnöveléskor természetesen több kalóriát kell bevinned, de az ésszerű, optimális határok között - egyénfüggő. A lényeg, hogy proteinre (hús, tójás, hal, savanyított tejtermékek), szénhidrátra (krumpli, rizs, tészta), esszenciális zsírsavakra van szükség (omega, mct). könnyen hízékonyak jobban figyeljenek a minőségre és a mennyiségre. Protein esetében 2-3,5g/ttkg (egyénfüggő). Szénhidrát esetében 1:1 vagy 1:2 (protein/szénhidrát) az arányok.
Otthonra egy kezdő edzés:
esetleg ez:
/Az aminosavak a kutatásokban egy olyan embernél aki megfelelő mennyiségű fehérjét visz be nem mutatnak előnyös hatást. /
Azért ha ilyeneket írsz előtte igen csak tájékozódnod is kellen a témában. Már ott sántit az egész, hogy a proteineket is más eljárással vonják ki, és a szabad, nem kötésben lévő EAA / BCAA-kat is más technológiával gyártják, hozzák létre.
A proteinekben (az sem mindegy hogy wpc, vagy wpi) lévő aminosavak az - EAA-k és a nem esszenciálisak - kötésben vannak egymással, ráadásul a kivonatolási eljárás is többféle lehet. Tehát ezek a kötéseket a szervezetnek meg kell emésztenie hogy használni tudja. Míg mondjuk egy szabad nem kötéses EAA-k fermentációs enzimatikus módon vannak előállítva. Ezek szinte 100%-ban hasznosulnak, a májfunkciót "kikerülve" a bélben szívódnak fel.
Nem véltelen, hogy pl. versenyzők a szálkásítás utolsó fázisaiban a protein mennyiségét szinte 2g alá nyomják és vele egyidőben megnövelik az EAA /BCAA /LEucin bevitelét.
Sőt még ha lehetne ezen finomítani, akkor ennek a fennti 3-nak az arányait is jó lenne "belőni"..
Bár egy kezdő még nem kell hogy ennyire maximalista legyen. De már ott elrontja mindenki, hogy:
1./ nem figyel a szilárd étkezésére. Hiszen 70%-ban ezen múlik a téma.
2./ Amikor tápkieget is választ, akkor semmi másra nem koncentrál, mint az alacsony árra. Arra már nem, hogy mit is kellene alapból tartalmaznia mondjuk egy fehérjének, egytömegnövelőnmek. Vagy hogy mi az a fontossági sorrendiség, ami alapján össze kellene állítania a tápkiegét.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!