Ping-pong ütő borítás újraragasztás mit eredményez?
Figyelt kérdés
Gyorsabb vagy lassúbb lesz az ütő,jobban húz-e,vagyjobban lehet irányítani a labdát? Nagy versenyeken be is tiltották az újraragasztást,úgy tudom-tehát valamit csinál a gumival.2013. febr. 13. 13:53
1/6 anonim válasza:
nem csak nagy versenyeken van betiltva. azt eredményezte hogy a boriítas ujra "élni" kezdett. felgyorsult, jobban húzott, rugalmasabb lett. Ezert kellet ragasztani minden meccs, edzés elott. de káros anyagok voltak benne vagy mi..
udv.:egy profi asztalitenisz játékos
2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! De hát ezt a tilalmat ki lehet-e úgy játszani, hogy nem meccs előtt ragasztom újra,hanem mondjuk egy nappal verseny előtt, vagy előző este,akkor már eltűnik a ragasztónak a szúrós szaga a meccs kezdetéig.?
2013. febr. 21. 00:33
3/6 anonim válasza:
Az oldószeres ragasztás hatása kb2-3 óráig működik!Egy félig oldott állapotba hozza a szivacsot onnan az a csördő hatás!Most a vizes bázisú ragasztásnál tuning olajokat használnak vagy csak sima babaolajat vagy parafin olajat!
De esetenként jó átragasztani az ütőt mert van hogy elereszti a ragasztás a borítást és ott leesik a labda az ütőről!Szerintem még NB3-ban sem foglalkoznak az oldószeres ragasztás vizsgálatával!
4/6 anonim válasza:
hát az igazság az h nagyon sehol se foglalkoznak vele, kivéve nemzetkozi versenyeken, mivelt elég drága a méroszer. Ugyanis nem a szagot ellenorzik hanem a szivacs vastagságát, ugyanis a ragasztó vastagodást eredményez. ez kibír akár 2 honapot is,szoval nem lehet kijátszani. Lehethogy véletlenul átmegy,99%-ra nem. De gondolo ez téged nem érint.
5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2013. márc. 3. 23:01
6/6 anonim válasza:
Verseny előtt mindig azért rgasztották a játékosok újra az ütőjüket hogy az gyorsabb legyen és a pörgetéseket és nyeséseket is befolyásolta az által hogy a friss ragasztáa rugalmasabbá tette a borításokat. Azonban az oldószeres ragasztókat betiltották, azzal indokolták hogy káros vegyi anyagok vannak a ragasztóban, igazából azonban a valódi ok az volt hogy a gyors ragasztás adta előnyöket megszüntessék. A rétegek sem voltak mindegy hogy ki hány réteget kenn fel a fára és a borításokra, mert az is befolyásolta a labda viselkedését játék közben. Teljesen másképp viselkedett a labda egy nem frissen és egy frissen ragasztott ütővel való játék során. A vízbázisú ragasztókat vezették be, azért hogy a gyorsragasztást végleg eltöröljék, azonban a vízbázisú ragasztóknál az ütőfára és a borításra felvitt rétegek semmit nem befolyásolnak a játék során, a több réteg csak annyit befolyásol hogy jobban hozzáragad a fához a borítás, én 3 réteget teszek a borításaimra, és 2 réteget a fámra. 1 évig használok egy borítást, folyamatos verseny szintű játék során 1 év alatt kilehet őket ütni, azonban nem szoktam eldobni őket, mert vannak kezdő játékosok nállunk akiknek az ütőjére feltesszük amíg az alapokat tanulják, és ha több réteg ragasztóval lett a borítás felragasztva akkor a borításról sokkal könnyebb a ragasztót leszedni, hogy aztán egy kezdő játékos ütőjére feltegyük, nyilván később amikor már tudják az alapokat és tudnak szerválni - pörgetni - nyesni nos akkor az edzőkkel választunk az akkor már nem kezdő játékosoknak borítást vagy ha kell akkor fát is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!