Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért pont a Taekwon-do?

Miért pont a Taekwon-do?

Figyelt kérdés
Csak nem jöttem rá, hogyan tegyem fel a kérdést, szóval kérdésemet a taekwondosokhoz intézném, hogy miért pont a taekwondot választották más kűzdősportok/harcművészetek helyett? ITF/WTF ág egyaránt érdekel. Mi fogott meg titeket a taekwondoban?

2013. febr. 9. 22:35
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

hát, ha most az sport részére vagy kíváncsi, akkor egy azért, mert részben harcművészet, részben kűzdősport. nem specializálodik egy dologra, mint pl a box. az önvédelemtől kezdve a tökéletes reflexekig, a rugásokon, ütéseken át, mindenre megtanít. hatékoynnak tartom, mert elméletet is követel, nem csak a fizikumot fejleszti. nagyon jó állóképességet ad.. éjjelig tudnám sorolni :)

ha másik oldalára voltál kíváncsi, a sok tévhittel ellentétben(akiknek fogalmuk sincs a tkd-ról) iszoynatosan hasznos, hogy megvédd magad az utcán.

megkérdezhetem, hogy hány éves vagy és hogy fiú vagy-e vagy lány?:)

2013. márc. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Engem is a szellemisége fogott meg, illetve mivel alapjában véve lazának kell lenni: mint testileg mint küzdő stílusba. Önvédelemre is jó, ugyanis fürge leszel, és tapasztalatból mondom, az utcán általában egy jól betalált dri-chagi(bocs a helyesírásért)a legtöbb embert eltántorít a folytatástól, és ha úgy hozza a helyzet, hogy sokan vannak, akkor is eltudok futni, ugyanis(mint írtam) laza vagyok, és nem kell negy izom csoportot megmozgatnom a futáshoz. Ha jó edzőhöz kerülsz(Márton Zsolt stb..) akkor ők nagyon ránevelnek, illetve jó állólépsed lesz
2013. márc. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
dwichagi?
2013. márc. 27. 16:54
 14/19 anonim ***** válasza:
Igen,arra gondoltam
2013. márc. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Nem tartod hatékonynak? nagyon sajnálom
2013. júl. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
Én még Ninjutsu-ra akartam járni Budapestre, de olyan 25-30 km lenne az út, utána hagytam. Aztán a suliban oktattak Taekwondo-t, így elkezdtem rá járni. Engem a rúgástechnikák fogtak meg, a látványa inkább :D
2013. nov. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:

A Taekwondo az egyik leghatékonyabb harcművészet a világon. Ellentétben a Karatéval, folyamatosan fejlődik. Modern harcművészet amit katonai közelharcra fejlesztettek ki a Koreai hadseregben. Innen kezdett terjeszkedni a világon. "Az önvédelem művészete". Más megközelítésben a Taekwon-do tudomány, vagyis a test tudományos alkalmazása a harcművészetben. Az ember, aki az anatómia, biomechanika és fizika törvényszerűségeinek ismeretében, testének intenzív edzése során képes elérni a benne rejlő lehetőségek maximumát! De ne feledjük, pusztán a technikák gyakorlása (legyen az bármilyen magasszintű sporttevékenység) még senkit sem tesz harcművésszé. Ez csak a megfelelő lelki töltéssel és szellemi felkészültséggel párosulva, vele szoros egységet alkotva éri el végső célját.

Amit neked kezdőnek tanítanak valószínűleg a TKD egy kis része, így valóban kevés lehet, ha megtámadnak, de egy jól irányzott rúgás már képes megállítani a támadót, amit már fehér övnél próbálnak beléd verni :) Nem hiszem, hogy mindenkit egyből halálos technikákra kellene oktatni. Ennek is meg van a menete.

2014. jan. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Észrevételeim szerint sajnos inkább visszafejlődik, gondolok itt a nemrégiben megrendezett olyan versenyere ahol már rúgni sem lehetett fejre :) az elektromos fejvédő nekem viszont kifejezetten tetszett. Lehet, hogy a katonai taekwondo valahol jobb mint a karate, de sokra megyek vele, ha azt nem tanítják kb senkinek :) én nekem ezzel semmi bajom amúgy, a sport oldalát jobban szeretem, de ez nem verekedés.
2014. jan. 19. 12:54
 19/19 anonim ***** válasza:
Szerintem a verseny küzdelmet ne úgy nézzük hogy csak ez a taekwondo, a verseny inkább egy társasjáték (persze vannak kemény küzdelemek, de az átlagot nem ez jellemzi), még a taekwondonak a többi része (önvédelem, rúgástechnika)azért elég kemény tud lenne, főleg ha olyan Mester keze alatt dolgoztok, aki ezek tanítja, és nem csak a versenyre megy rá.
2014. jan. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!