Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 16km-es minimaratonra kezdőkén...

16km-es minimaratonra kezdőként édemes nevezni? Teljesíthető?

Figyelt kérdés

4.hónapja futok/kocogok.2km-es távról indultam,fokozatosan növelem a távot.Most kb 10km-t vagyok kepes teljesíteni kb 1óra alatt.

a minimaraton versenytav legjobb ideje 1ora par perc.Bele merjek vágni,nem leszek tul lassu hozza?május közepén lesz a verseny


2013. jan. 28. 07:20
 1/2 manor ***** válasza:
100%

Mindenképpen teljesíthető. Ez a mostani 6 min/km tempó kezdőként egyáltalán nem lassú. Május még mesze van, addigra el tudsz jutni oda, hogy a 16 km is menjen ilyen sebességgel, vagy akár még gyorsabban is.

Ha nincs komoly túlsúlyod, nem szokott fájni sehol, akkor nem lesz gond.

2013. jan. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

szerintem érdemes megpróbálni, már csak azért is, hogy "felmérd", hol tartasz

túl lassú meg azért nem lehetsz, mert mindig vannak, akik elhülyülik, hogy ök lesznek az utolsók, meg minden

mivel "kezdö" vagy, így lehet, hogy magadtól nem tudsz olyan tempót diktálni, amit épphogy kibírsz a végéig, mert ugye akkor teljesítettél 100%-osan, azt tudom ajánlani, hogy hívj el valakit, aki kb ott tart edzettségben, mint te, és akkor tudjátok húzni egymást (mert mindenkit máskor hagy el az ereje, kell a motiváció, hogy csakazértse maradj le)

és fuss azért még elötte 2-3szor többet (min 15 km), hogy a távot be tudd löni, hogy kb mikor hol tartasz, hol a legnehezebb, arra odafigyelni, meg minden...


sok sikert :)

2013. jan. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!