Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mikortól lehet már kimenni...

Mikortól lehet már kimenni futni? Ti tél után mikor kezditek?

Figyelt kérdés

Már minden bajom van... Nem vagyok amolyan nagy sportoló, de a futásra rá tudom szánni magam, és még élvezem is. Plusz, itthon hiába szenvedek a Rubint Rékás videókra (egyedül csak a comb+popsi jött be nekem, az volt nagyon-nagyon hatásos) viszont a hasam 1 hónap alatt a futással szinte eltűnik... és már minden bajom van, hogy milyen nagy hasam van már, nem lehet futni, hideg van, latyak van, hó van :(((

Vajon mikortól lehet majd elkezdeni?

Egyébként szántóföldön szoktam futni :D (Ne nevess! Tudnád milyen gyönyörű a naplemente futás közben :)))


Köszönöm!

15/L



2013. jan. 25. 20:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Mikortól? Holnaptól. Én holnap is megyek. És túl fogom élni.
2013. jan. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A hideg nem akadály, csak megfelelő öltözet kérdése a dolog. Nálam a probléma a csúszós út, mert féltem a bokám és a térdem. Ezért télen csak száraz aszfalton futok, de a nálam bátrabb ifjú titánok terepcipővel nekimennek a hónak és a jégnek is... :-)
2013. jan. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 mpecsa ***** válasza:
Télen is futok. Nem nevetek, nekem is dombos szántóföld jön be igazán !
2013. jan. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem is a hideg a nagy baj, hanem hogy nem szeretek 10 réteg ruhában futni, várom már a tavaszt, amikor elég lesz egy hosszú nadrág, egy hosszú felső, meg egy kis mellény.

Akkor még egy futót köszönthetünk, aki szántóföldön szeret futni :)

2013. jan. 26. 11:47
 5/9 anonim ***** válasza:
66%

Te figyelj! Te tényleg futsz?

Már csak azért kérdezem, mert aki fut az tudja, hogy nem kell 10 réteg ruha. Zokni, cipő, futónadrág, (én egy rövidnadrágot ilyenkor felveszek a futónadrág fölé, egy thermo futófelső, esetleg vízhatlan vékony futódzseki, sapka kesztyű. Ez maximum 3 réteg. Így is 6-10 km után hőgutát kapok ha nincs szél vagy igazán hideg...

2013. jan. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem most elég a hosszú nadrág, egy hosszú felső és egy kis mellény. Sapka, sál, kesztyű és kész. Komolyan. Tegnap így voltam és mikor leálltam és csináltam egy sétakört a háztömb körül, mindenki bámult és kérdezték, hogy nem fázok-e, én meg mondtam, hogy nem, de nem hitték el és hajtogatták, hogy őrült vagyok. És az én szerelésem még csak nem is termó, spéci futócucc, csak elnyűtt régi trikó! Nem tudom, hol laksz, de nálam tegnap −4 körül volt a hőmérséklet, bár eléggé fújt a szél – de amúgy is csurom víz lett a mellényem. És még csak nem is futottam gyorsan, csak kényelmes, laza tempóban.

Múlthéten nem mentem futni, csak egyszer, mert bokáig ért a víz, mert olvadt, aztán fagyott és nem lehetett rajta megállni. De hullt hó és már oké a pálya. Holnap megyek megint, alig várom.

A téli futás egy külön kihívás és olyan élményszerzés, amit semmivel sem lehet helyettesíteni. Hidd el, nincs annál jobb, mint mikor fel kell sprintelned egy bazi nagy dombon, amit előtte tükörsimára csiszoltak az autók és neked nyomul tíz kilométer per órás ellenszél. Aztán megcsinálod és azt mondod, hú, b a sz k i, ezt csináljátok utánam! Csak úgy oldódnak a boldogsághormonok!

2013. jan. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Hát én ma lementem futni a Hármashatár-hegy környékére. Nem fáztam, ez igaz, de teljesen elegem lett. 90 %-ban a felolvadt, majd visszafagyott hóból képződött jégpáncélon tudtam csak futni, vagy ahol lehetett, mellette, a nagy, kemény hóban. És ez különösen lejtőn lefele nem olyan nagy élmény. (Felfelé se, de lefelé a legrosszabb.) El is határoztam, hogy amíg el nem olvad, nem megyek újra. A szokásos 16,5 km-es köröm 1 óra 55 helyett 2 és fél óra lett.
2013. jan. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Jajj, én a 10 réteg ruhát csak kapásból mondtam. De azért nem kellemes beleizzadni a kardigánba, meg a sapkába, sálba, stb... Jó, tudom, akkor ne nyávogjak itt sem, hogy mikor mehetek már futni. Csak az a nagy helyzet, hogy én még a sima úton is elesek, nemhogy a csúszóson, vagy azon, ahol térdig ér a hó. :D Szántóföldön nem takarítja senki. Meg hát azért így nem fázik meg az ember?Futás közben biztosan nem, de amíg hazaérek... Nem tudom. Márciustól remélem, jó idő lesz.
2013. jan. 26. 19:34
 9/9 anonim ***** válasza:
Télen ilyen hóban nem kockáztatok, konditeremben futok. Az a szerencse, hogy az ablakok a hegyre néznek, és nem egy forgalmas utcára. A futópad kényelmes, ha elfáradsz: leállítod. Amúgy én nagyon fázós vagyok, már novemberben is, amikor kint futottam téli szerkó volt rajtam. A jeges csúszós úton pedig nem akarok perecelni, nem lennék szép látvány!
2013. jan. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!