Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Edzést, kondizást mikor...

Edzést, kondizást mikor érdemes elkezdeni? És hogyan? Ha valaki nem értené akkor "gyúrni"

Figyelt kérdés
Közel 16 éves vagyok.Arra vagyok kiváncsi Az edzést mikor érdemes elkezdenem.Persze mindenféle táplálék kiegészítő porok nélkül vagy extra szerek nélkül.Hogyan induljak neki ezen a téren teljesen tudatlan vagyok valami tanácsot tudtok adni?Változások hogyan mennek végbe mennyi idő alatt stb.

2013. jan. 24. 21:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, hogy tudatlan vagy, de már eldöntötted, hogy "mindenféle táplálék kiegészítő porok vagy extra szerek(?) nélkül" akarod. Zavart érzek a Zerőben. Mi a gond ezekkel pontosan?

Olvasnivaló: body.builder: alapismeretek ; sárga kapszula. Kezdetnek elég ennyi.

2013. jan. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Már kezdheted is:

kezdőknek először 2 hónapig teljes testes 3 napos edzés kell: 

[link]

 


Majd lehet után osztott edzésre váltani. Célszerű először egy kétfelé osztott edzést végezni, un. A-B-A, B-A-B edzésrendszerben: 

[link]

 


Ezután mehet a teljesen osztott edzés, ahol már egy izomra 3-4 gyakorlat is mehet (kisebb izmokra 2-3, nagyobbakra 3-4), így egy héten egy izomcsoportra már csak egyszer edzünk, hogy megfelelően tudjunk regenerálódni. 

Naturálban maradjunk 3 vagy 4 napos edzésnél: 

[link]

 

[link]


Tömegnövelő étrend: napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje kell és 5-6g*ttkg szénhidrát (ch). 

Ezekből kellene leginkább összerakni: 

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg. 

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség. 

zsír: omega3, lenmagolaj. 

Itt találsz tömegnövelő étrendeket is:  [link]

 


Edzés után protein+ 50g dextróz mehet. Ne félj a tápkiegektől, csak koncentrált élelmiszerek.

 

2013. jan. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Zsu Zsuzsi válasza:
92%

Sztem lemész egy konditerembe, és megkérdezed a nagyfiúktól. Biztos segíteni fognak, elvégre egy kezdő sem tudja, mit hogyan kell elsőre. Kérj tanácsokat, egyébként a pultos is segít, meg lehet kérni személyi edzőt, ami nem kerül sokba, de az alapokat elmondja 1-2 alkalommal. Vannak konditermek, ahol kifejezetten erre vannak is ott edzők, és benne van az árban.

De mondom, sztem csak kérdezz meg egy gyakorlottabbat.

2013. jan. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Zsu Zsuzsi válasza:
41%

Sztem hülyeség ilyen porokat enni. A barátom ezek nélkül is hatalmas izmokat növesztett, mert ha hazajön kondiból mindig jó adag kajával várom, ami kell is a jó erőnléthez.


Nehogy be akarjátok már magyarázni neki, hogy ilyen szarokat kell szednie, amikor le is írja, hogy nem akar tápot enni.

2013. jan. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Zsu, hidd el nálam nem sok gyakorlottabb van, nem írtam hülyeséget.
2013. jan. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem fontos tápkieget ennie, de edzés után nagy előnye van, mert gyorsan szívódik fel. Ez is csak kaja, nem kox, ne keverd össze.
2013. jan. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
72%
Zsuzsika drága, ha figyelmesebben olvastál volna, észrevehetted volna, hogy nem mondtam olyat, hogy _kell_ a por, csupán a kizárásának a logikáját kérdőjeleztem meg. Avagy azt se tudja, mi az, de nem. Ahogy te se. És ez zavar, mint minden ostobaság. Előbb megismer, utána szaroz... (azaz nem szaroz, mert ha tudná, mik ezek és mire valók, rájönne, hogy nem illik rájuk a "szar" megnevezés)
2013. jan. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Konditermekben vannak személyi edzők.
2013. jan. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
72%

Nehogy be akarjátok már magyarázni neki, hogy ilyen szarokat kell szednie, amikor le is írja, hogy nem akar tápot enni.


ZsuZsuzsi tápot én a kutyusomnak is adok, mivel tele van protinnel omegzsírsavakkal.

2013. jan. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Zsu Zsuzsi válasza:
59%
Utolsó: sajnálom, hogy elhiszed, hogy a kutyatápban, amit adsz ab ebednek, mindezek az értékes anyagok benne vannak.
2013. jan. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!