Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik sportot válasszam?

Melyik sportot válasszam?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék kickboxolni, de az ismerőseim azt mondják, hogy nem nekem való sport, mert én elég nőies vagyok. Most aerobikra jártam, de meguntam. Szerintetek milyen sportot válasszak? Én azért szeretnék kick boxolni, mert egyrészt imádok rúgni-ütni, másrészt meg megtudnám védeni magam az utcán. :-D 15/L

2013. jan. 15. 16:38
 1/7 anonim ***** válasza:

1. Nyugodtan mehetsz kick-boxolni, tele van csajokkal mostanság, az ismerőseid vélemánye pedig ne befolyásoljon.

2. Nem, kick-boxxal nagyon nem tudnád magad megvédeni az utcán. A kick-box nem más, mint nyugatiasított sportkarate. Szabályok szerinti bunyót tanulsz, védőfelszerelésben, ennek pedig semmi köze az önvédelemhez. Nem tanulod mit csinálj, ha lefognak, fojtogatnak, dulakodnak veled, a földre kerülsz, vagy netán fegyverrel akarnak neked menni. Ütni-rúgni valóban megtanulsz, bár gondolom nem low-kick és még csak nem is full contact szabályrendszerben akarod ezt az egészet, így megkérdőjelezhető, mennyire lehet az utcán használni.

Most nem a kick-boxot akarom leszólni, mert remek sport, de maradjunk is ennyibe: sport. Ugyanis nem szabadna többet belelátni, mint ami valójában, hiszen a hamis önbizalom felér az öngyilkossággal...

2013. jan. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! =) Látom te nagyon értesz hozzá. :)De az erőnlétem akkor is jobb lesz tőle. :D
2013. jan. 15. 17:22
 3/7 anonim ***** válasza:
Az jobb is, ezt nem vitatom. Ha pedig így názzük, akkor el tudsz futni. De a kick box önmagában nem ad önvédelmi tudást...
2013. jan. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Taekwondon is elég sok lány szokott lenni de ha kickboxolni szeretnél akkor azt csináld. De szerintem azért nézz meg pár edzést hátha megtetszik :D azért nem véletlen gondolom hogy a taekwondosoknak kb az egyharmada lány (én legalábbis így tudom és ez az egész Földre vonatkozik). Valamelyik mesterem meg amúgy rendszeresen küldi a tanítványokat kickbox versenyekre is.
2013. jan. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Dósa Zsolt Brendon válasza:

Szerintem válazd

muay thait:durva,brutális,hatékony és jó pl:tony jaa

kung fu:lágy,jó önvédelem,kiválló védekezésre pl:jankie chan

judo:ez senem ütés senem rugás de kválló gáncs.dobás és föld harc van benne

taekwondo:kiváló a rugása

vagy ha mersz vagy meny ketrecharcra



ezekben mind megvan az előny és a hárány pl:a muay thai durva nagyonó ütés,rugás.térd,könyék de viszont a judo kiválló közel harc

te tudod

2013. jan. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Dósa Zsolt Brendon válasza:
2013. jan. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :-) Háát, a Judo kivételével mind tetszik. Majd eldöntöm. :))
2013. jan. 15. 21:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!