Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Vélemény PVL Mutant Whey...

Vélemény PVL Mutant Whey fehérjéről?

Figyelt kérdés

most vennék egy 4,5kg-os kiszerelést, szóval előtte meggyőződék arról,hogy valóban érdemes-e?

[link]

itt venném,szerintem itt egész olcsó, esetleg erről az oldalról tudtok valami mást ajánlani (hasonló árban)?

köszönöm a válaszokat



2013. jan. 12. 10:22
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]


Persze, hogy olcsó, hiszen 61%-os protein tartalom az is főleg whey koncentrátum/phospholipids.


Kérdés ebben a mátrix összeállításban vajon mennyi a whey protein? ;-)

2013. jan. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 tap bela ***** válasza:

Véleményem a Mutant Whey-ről


Egyes, főleg amcsi gyártók kedvenc, protein összetétel elnevezése a ™ jelölés.

Ez esetben NITROSERUM ™. Tök jó, mert sok mindent el lehet rejteni mögé. Hangzatos, "bekamálják" a vevők. Földöntúli, a legnagyobb okosságokkal teli. ;-)

A bibi ott kezdődik, hogy ilyen [Unique Membrán szűrt Tejsavó Protein Koncentrátum / foszfolipid komplex] proteint a fehérje gyártók nem igen gyártanak. van whey, meg cazein, meg tej, meg beef, meg szója, és lehetne sorolni, de ..... A foszfolipid nem más mint lecitin, szója lecitin. Javítja a memóriát, tök jó a tanulásban, csökkenti a magas koleszterinszintet, segíti a máj zsíranyagcsere folyamatait, tehát testzsírcsökkentő. Ez mind szép és jó. De akkor most minőségi fehérjét vettem, vagy zsírsavakat?!?! A második kérdés vajon ebből a keverékből mennyi lehet a whey? A következő kérdés vajon 50%, vagy esetleg több ilyen keveréket tartalmaz ez a Mutant Whey? Nem tudni. Az lekövetkeztethető, hogy 69%-os fehérje tartalmú. De mivel a fosfolipid nem fehérje hanem zsírsav, akkor vajon hogy is van ez? A megoldás részben itt van elrejtve:

Aminosavak amiket hozáadtak: (Glicin, taurin, glutamin peptidek, L-leucin). Vagy is, hogy a fehérje % értékét meg lehessen említeni, gyorsan hozzáadtak glicint, taurint, ami NEM ESSZENCIÁLIS AMINO, vagy is izomzatképzésben nem játszik szerepet, de a termék fehérje %-os értékét növeli. A glicint az élelmiszeripar ízfokozóként használja. Akkor ez hogy "jön képbe" a lehetséges izomzatnövelésben?


A Mutant Whey protein 10.000Ft és 15.000Ft közötti szórásban vásárolható meg. Ezzel nekem fenntartásaim vannak. Azonos termék esetén ekkora árkülönbség nekem gyanús.


Hogy olcsó vagy sem?!?! Szerintem nem. Mivel eleve nem behatárolható a fehérje mennyiség, tehát hiába 69%-os a fehérje tartalom, ha abban nem domináns az EEA-k, aránya a nagy, hanem hozzáadott aminoként glicin, taurin, aminek a hozzáadott mértékét szintén nem közlik adatokkal. 6.703Ft/1kg ha visszaszorozzuk a protein ára. A számmítás 10.500Ft-os vételárral lett kiszámolva.

2013. okt. 26. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!