Testépítés - hogyan lehet a legolcsóbban tejsavófehérjéhez jutni természetes módon?
Drágának találom a készítményeket, és a természetesség híve vagyok, de nyitnék a porok felé, ha költségkímélőbb lenne, mint pl tejtermékvásárlás.
Tudom, hogy kb a tej 1/3ádnak 20%a csak tejsavófehérje, de mi a helyzet az egyéb tejtermékekkel?
Nem célom a gyors és nagy növekedés, elsődleges szempont az ár - egyelőre.
ha lenne olyan költségkímélő és hatékony megoldás ami helyettesíthetné a tejsavófehérjét, akkor nyilván én se venném meg a "port".
tejet nagyon nem kéne innod, nem csak izomnövelésre nem jó, de amúgy se. sovány túró, light sajt meg ilyesmi viszont jók.
Tejsavó fehérjéhez a közlejövőben nem hogy olcsóbban nem lehet hozzájutni, hanem pont ellenkezőleg, egyre drágábban!!!
Alapanyag hiány,illetve pl. Kína óriási felvevő piaca mindent visz.
Látom 4 emberből 1-nek sikerült felfogni a kérdést, de az sem helyes válasz. Sejtettem, hogy ez lesz.
Első:
A tejsavó fehérje nem "por", hanem por. Mert nincs folyadéktartalma.
A túró és a sajtok sem jó válasz, mert ezek általában a savó kicsöpögtetésével vagy jobb esetben vegyes arányban történnek.
Kösz a választ.
Második, te gyökér:
Megsúgom, hogy azért tettem fel a kérdést, mert nem volt időm kutatómunkát végezni. Ha nem tudsz válaszolni, játssz inkább a kukiddal. Megsúgom, az sem természetes tej, ami hűtő nélkül 2 hónapig eláll. Ha nem tudod, miért, nézz utána. Ja, és megsúgom, hogy vannak ioncserés módszerrel előállított fehérjeporok is, ami annyira természetes, mint amennyire a "reggeli ital" tej.
Harmadik:
Egyrészt ez így általánosságban nem igaz, mert létezik több eljárás is, de ezek közt valóban van olyan, ami mondható jóindulattal természetesnek. Hogy miért nem nevezném természetesnek, az mindegy, de nem ez volt a kérdésem.
Negyedik:
Ez sem a kérdésemre válasz. És lehetőleg legközelebb se kezdjetek el történelmi regényt írni az ókori tehéntartásról meg a porosz testépítőkről...
A jó válasz:
Utánanéztem, persze magyarul semmi értelmes nincs erről. A lényeg, hogy létezik a sajtoknak egy olyan kis rétege, amit a visszamaradó tejsavóból készítenek. Tehát ha úgy nézzük, akkor kazeinmentes sajt.
Ez pedig az eleve kevésbé ismert Orda (vagy olasz megfelelője ricotta). Van benne még tejcukor, zsír, meg egyéb, de ez engem nem érdekel, mert nem versenyre edzek, és eleve sokat kardiózok.
Ha a fent említett sajtot (a legolcsóbb fehérjepor kilójánál olcsóbban lehet megvenni (pontosabban az említett sajt tejsavófehérje tartalmával összehasonlítva - az orda most lejből átszámítva 700-1100ft), akkor érdemesebb azt venni. De én azt mondom, minél természetesebb terméket eszel, annál jobb, de erről mindenki gondoljon azt, amit akar.
Remélem segítettem annak is aki majd egyszer hasonló kérdésre keresi a választ, további vita nem érdekel.
Na, még egy b@romarcú, aki nem bírja elviselni, ha nincs igaza, és azt hiszi, majd a fotelben ülve wannabe vegyészmérnökösködik. "Az ioncsere egy gyengéd eljárás, ami nem denaturálja és nem bontja le a savófehérjét." [link]
Mellesleg a csoda logikád követve a sült hús természetes, te zseniarcú? Mégis zabálod.
Update:
Kapható például a Cserpesnél félzsíros savótúró/sajt, amit savóból csapnak ki, viszont ez porokkal szemben élőflórás, ami a bélflórát helyreteszi és segíti bizonyos tápanyagok lebontását, beépítését. Sajtnak hívják, nem tudom sajtolják-e, de elég száraz, mindenesetre a nem sajtolt túrónk több a savótartalma.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!