Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Testépítők. Mit gondoltok az...

Testépítők. Mit gondoltok az edzőkesztyű használatáról? (lent)

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy csuklószorítós edzőkesztyűt, de hallottam néhány rossz dolgot a használatukról:

1. a fogásom ereje nem fog fejlődni

2. a csuklóízületem is gyengül

Mit gondoltok erről, előnyök, hátrányok?

Ilyen kesztyűt akarok venni, mit gondoltok róla:

[link]

(nem innen, csak innen linkeltem be)

ti milyen kesztyűt használtok?



2012. dec. 21. 19:21
 1/10 Takumi ***** válasza:
A fogás erejét nem befolyásolja. Inkább csuklószorítót vegyél külön ha kell. Én inkább szivacs párti vagyok.
2012. dec. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én nem használok ilyet. Szeretem érezni a vasat.:)
2012. dec. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

nem csökken a szorítóerő, és nem hátráltatja a csuklóízület mozgását sem annyira. inkább az a gond, nehéz méretre találni kesztyűt, mert az szar, ha laza vagy ha túl szűk. a másik probléma, hogy nagyon nehéz tisztán tartani, ugyanis rohadtul beleizzadsz (anyagfüggő). amíg használtam, elkezdett gombásodni, mert ugye ha szoros, és szar az anyaga, és bele is izzadsz...képzelheted.

szóval én nekem tapasztalataim után felejtős a kesztyű, inkább szivacs párti vagyok. sajnos főleg a hátedzés, a lehúzásokkal, húzódzkodásokkal, evezésekkel nagyon szét*kúrja a tenyereden a bőrt, sokszor véresre, vagy pirosra dörzsölte. minél nagyobb a súly amit használsz és főleg ha recés a rúd, annál inkább kell szivacs.

a törölközőt nem ajánlom, mert én 1x próbáltam a rúd köré csavarni és attól ínhüvelygulladásom lett, mert kicsúszott. az 3 hét kihagyás volt:)

2012. dec. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

az a legolcsóbb sz@r lukacsos tetejű a legjobb.

ilyen-

[link]

2012. dec. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
srácok, hát úgy fogjátok a rudakat ahogy a majomlétrán is kell mászni.
2012. dec. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 JayC ***** válasza:
100%

én használok kesztyűt, nyomógyakorlatoknál sokkal kényelmesebb, húzógyakorlatoknál meg gurtnit.

lehet csak én vagyok puhány, de ezek nélkül nem tudok rendesen edzeni, a tenyerem úgy fáj, hogy hátráltat a gyakorlat kivitelezésében, és a koncentrálásban.

2012. dec. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 dirtboy ***** válasza:

nyomógyakorlatoknál hasznos mert kényelmesebb a fogás és nem is csúszik a rúd sosem de egyébként ennyi.

szerintem jó ha van.

2012. dec. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem vagyunk egyformák. Engem zavar.
2012. dec. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én alapvetően mindenhez használom, kivéve a hátedzéshez, oda jobb a szivacs.
2012. dec. 21. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

én használok mert szétmegy a kezem... meg bőrkeményedéses is lesz. Valamint stabilabb is sztem, nem ejtem ki a súlyt :D (bár sztem amúgy sem xd)

Nem izzadok bele, anélkül nem edzek

f19

2012. dec. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!