Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egy számomra elég érdekes...

Egy számomra elég érdekes problémám lenne? (többi lent)

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!

Azzal a problémával küszködök kb. egy hónapja, hogy nem tudok fekvőtámaszt csinálni, egy bizonyos ok miatt, előbb elmesélem:

100fekvőtámasz programját követtem, ami ugye arról szól, hogy hogy lehet eljutni 6 hét alatt oda, hogy meg tudjunk csinálni 100 szabályos fekvőtámaszt. Egész jól haladtam, már a 3. hét közepén tartottam, mikor is még az edzés végére 20 fekvőt kellett volna kinyomni. Elkezdtem és kb. a 10-15 körül olyasmit éreztem, mintha a bal kezemben a tricepszem elkezdett volna szakadni, tehát szabályosan mintha éreztem volna, hogy az izomszálak pattannak el. Azthittem csak megerőltettem magam, de fél hónap pihenés után, már-már egy fekvőtámaszt sem tudok megcsinálni. Nem fáj igazából, csak furcsa érzés, de félek, hogy ha tovább csinálom elszakadhat a tricepszem. Máskor erre nem is gondoltam és az elejétől éreztem ezt az érzést, de megcsináltam 20 fekvőt, és semmi bajom nem lett, nem éreztem fájdalmat. Igazából a kérdésem az lenne, hogy mi lehet ez, vagy mitől lehet ilyesmi? Illetve lehet, hogy csak valamilyen ínszalag pattan állandóan a helyére meg vissza. Azt még érdemes megemlítenem, hogy ez csakis a balkezemnél jelentkezik, és semmilyen más izomcsoportnál nem érzek hasonlót. Nem azt mondanám, hogy fájdalom, csak olyan furcsa érzés, amit leginkább azzal tudok összehasonlítani, mintha érezném, hogy szakad, de fájni nem fáj.


2012. dec. 6. 18:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Menj orvoshoz...
2012. dec. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Mennék én, csak nem akartam, hátha valami kis semmiség, és lehet hogy az, közben utánaolvastam az izomszakadásnak, és azt találtam, hogy főleg akkor lehet, ha nem iszunk eleget. Én eddig az edzések mellé, meg egyébként is elég sokat ittam, viszont, érdekes módon pont kb. egy hónapja keveset iszok. Lehetséges hogy a kevés folyadék miatt jelentkeznek ezek a tünetek?
2012. dec. 6. 19:40
 3/3 A kérdező kommentje:
Kevés alatt azt értem, hogy alig van meg a napi 1,5-2 liter.
2012. dec. 6. 19:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!