Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nem értek hozzá, ilyenkor mi...

Nem értek hozzá, ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Túlsúlyos vagyok, az edzőteremben azt ajánlották hogy taposógépen kezdjem, napi félórát. Vettem is egyet otthonra mert olcsóbb mint lejárni a terembe. Az első héten majd meghaltam ez alatt a rövidke edzés alatt, alig kaptam levegőt a végére de nem fájt semmim és a nyújtás után elképesztően jól éreztem magam.


Most már úgy érzem, hogy ez a napi félóra nem fáraszt ki, sőt! Lazán beszélgetek mellette, nem kapkodom a levegőt és ki sem fáraszt. Persze az izomláz most is a régi de ettől eltekintve úgy érzem többet is megtudnék csinálni egy nap mint 30 percet. Nem értem, hogy 103 kg mellett egy hét alatt, hogy lehet ez. Talán valamit rosszul csinálok.


A lépésszámláló szerint ugyanannyit megyek, vagyis 1900-at nyomok le lábanként, tehát ebben sincs eltérés, de azt akkor sem hiszem, hogy jobb lett a nem létező kondim mindössze 7 nap után. Ötletek?


2012. dec. 2. 13:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Pedig javult a kondid ezek szerint. Mi a teendő? Növelni kellene 40-50 percre az edzést idővel és persze kellene szálkásító diéta is.
2012. dec. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, szálkásítón élek 2 hete. :) Az edzőm a lelkemre kötötte, hogy e nélkül nem fog kezdeni velem semmit. Úgy egyeztünk, hogy ha elérem a 90 kg-t akkor kiegészítjük a taposógépes edzéseket mással is de valamiért még mindig hihetetlennek tűnik, hogy mindössze 7 nap után javult a helyzet. Most vagyok túl a mai félórán és miután leszálltam a gépről még gyorsan felporszívóztam. Na, ilyen nem volt eddig. Megpróbálom, amit javasoltál, a 40 perces edzést. Legalább kiderül, hogy mi a helyzet. Köszönöm!
2012. dec. 2. 13:48
 3/6 anonim ***** válasza:
Az edződ is jól látja, benne bízz meg, gondolom, hogy érti a dolgát.
2012. dec. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
pedig javult a kondid, gratulálok. én meghalok az ilyen taposógépen, kb. 10 perc alatt, (futásnál, gyaloglás ok), pedig járok elég rendszeresen sportolni, úszás, súlyzós edzés, pilates, biciklizés. csak ezek egyike se olyan típusú, intenzitású, mint egy futás.
2012. dec. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem könnyű egy fél életen át magadon cipelni egy mázsát! A lábaim emiatt elég erősek és nagyon jól bírják a terhelést. Kíváncsi leszek, mikorra tudom feltornázni magam az 1 órás taposógépes edzésekhez. Bár az még szerintem igen csak odébb van. :) Köszönöm a válaszokat!
2012. dec. 2. 14:47
 6/6 anonim ***** válasza:
hát rajtam nincs súlyfelesleg, amit cipelni kéne, biciklizek is, ami miatt erősödik a lábam, meg a súlyzós edzés miatt is, mégis megdöglök a futógépen:)
2012. dec. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!