Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan kell házilag nyílvessző...

Hogyan kell házilag nyílvesszőt készíteni? (40 fontos trad. íjhoz)?

Figyelt kérdés
2009. aug. 18. 15:49
 1/6 anonim ***** válasza:
9%
Én nem tudom , de szerintem ha van pénzed egy normális íjat venni , akkor igazán költhetnél nyílvesszőre is . Ha jól tudom , akkor darabja 1000 forint , amit azért ki lehet bírni . A házi készítés elég netszes .
2009. aug. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
3 évig gyűjtöttem az íjra :) 3 darab vesszőt tudtam venni magamnak, abból már kettő eltört egy év alatt és nincs pénzem újra...ezért gondoltam rá, hogy házilag barkácsolnék, amíg össze nem gyűlik a pénz egy tegez nyílvesszőre
2009. aug. 19. 09:12
 3/6 anonim válasza:
84%
Ha a görbe ágakat sokáig áztatod akkor tűz felett kézzel ki lehet egyengetni, végét bevágod és beleraksz egy gyönyörűszép tollat(úgyértem hogy ne legyen tépett...)és két helyen körbekötöd a tollat hogy ne csúszkályon,a végét pedig kihegyezed és "vastag ragasztóréteget raksz rá" és kifaricsálod azt is hegyesre. Én is igy csináltam és nagyon jó lett! Sőt az ijam is "házikészitésű" :)Remélem segitettem!
2009. szept. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Hello. Ez a görbebotos-vesszőhajlítgatás sem egy egy rossz megoldás, de minek akarsz szevnedni görbe bottal, ahelyett, hogy az egyeneseken egyengetnél?:D Jómagam is íjjászkodom, és nekem is 43#-os íjam van. A csapattal rendszerint járunk "vesszőgyüjtő" körutakra, hogy legyen vesszőnk. Ami a legalkalmasabb, az a som, a fagyal, aranyesőnek az ága (minél egyenesebb). Metszőollóval vágjál durván 82-85cm es EGYENES ágakat, késsel hántold le a kérgét, majd 2-3 napig hagyd száradni. Utána kezdheted egyengetni, szépen finoman, mindíg kicsit hajlítva, nehogy eltörjön(tapasztalat, de a hibáiból tanul az ember:D). Még én is csak ennél a fázisnál járok, de ha gondolod, megadom neked az elérhetőségemet, és ha új tapasztalokkal gazdagodom, megoszthatom veled is:D
2010. jan. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Vaghatsz mogyorobotokat, sok van beloluk, vagy 30 darabot, kb 80 cm-re.Otthon leszeded a helyat, hagyot 1 napig es kiegyenesited, ami kicsit ferde.MIkor kesz, szerezz tollakat(pulyka,liba),vagd ketto es vagd formara.A botban alakitsd ki a nockot egy furesszel, huzz ra 3 csikor 120 fokban, ragasztot tegyel a csikokra es tedd fel a tollakat, csak vigyazz!egy nyilvesszore egyfele toll kel(vagy ballos vagy jobbos)Ha megszaradt kosd at cernaval.Ezutan valami darab vekony femdarabot(nagyon vekony)Pl egy regi szamitogep hazabol kivaghatsz egy kis hegyet ,amit beraksz majd a nyilvesszobe egy vagas segitsegevel es odaragasztod es rakotod.Nekem van igy 27 nyilvesszom es olyanok mint a gyariak
2010. szept. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Lehet találni lucfenyő tiplit, az lenne a vesszőtest. Át kell válogatni a legjobbakat keresve szálaira válogatva. A tollakat háztartási környezetből beszerezheted, liba, pulyka, tyúk - szárnyainak a tollai jók. Ügyesedni fogsz néhány tíz vessző után. Nézz videókat a témában.
2018. febr. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!