Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudok házilag íjat és...

Hogyan tudok házilag íjat és nyílvesszőt készíteni?

Figyelt kérdés
2010. máj. 28. 19:40
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Komolyabb íjat nem lehet házilag anyagot se tudsz hozzá szerezni és a technológiát házilag nemigen lehet megcsinálni. És az anyagok hozzá nagyon drágák.
2010. máj. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Hát gondolom, ha elkezdesz faragni egy rudat, abból nem sok minden lesz, úgyhogy tegyél le róla, hogy egyszer lesz egy házi gyártmányú íjad nyílvesszőkkel...
2010. máj. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

fogj egy olyan vastagságú mogyoróbokor-vesszőt, mint egy seprűnyél. Vágj le egy akkora darabot belőle mint te vagy (tehát kábé nagyobbnak kell lennie mint másfél méter :-) )

hajlítgasd egy kicsit minden irányba különben hamar kettétörik. Ja és fontos az hogy jó hajlékony legyen.


vágj bele mindkét végén egy kicsit késsel srégen, oldalról, majd köss rá spárgát (olyan madzagot amivel a kis fákat szokták kikötözni karóhoz). lehetőleg úgy hogy eléggé meghajlítod, így lesz jó feszes. Tehát úgy a jó ha amúgy is feszül mint állat :-)


nyílvesszők: ha strapabírót akarsz, akkor lehet ezt is mogyoróbokor vesszejéből, ha annyira nem fontos a

minősége, akkor lehet nádból is. :-)

ha nádból csinálod: 2 csomó közelében kell a két végpontnak lennie. esetleg egy-egy szöget is bele lehet tenni a végébe hogy jobban szálljon ne össze-vissza. Szigetelő szalaggal rögzíthető...

remélem segíthettem, nem tudom túl jól megfogalmazni :-)


14F

2010. máj. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
26%
De ez olyan kis gagyi izéééé ...:DD
2010. máj. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Utolsó előttinek köszi.Nem baj ha gagyi csak egy kicsit tudjak vele gyakorolni
2010. máj. 28. 20:39
 6/7 anonim ***** válasza:
De profi íjjal teljesen más lőni.... megvan az ujjaid helye is, de mogyorófavesszőn meg nincs... :D
2010. jún. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Üdv!Ez a mogyoróvesszős megoldás elég jónak tűnik én is szeretnék csinálni eggyet de én egy kicsit komolyabbat mivel valamennyit konyítok az íjakhogy meg a szerszámok is megvannak.Jelengelg szárad a cseresznyefám amiből takedown íjat fogok készíteni egy kis üvegszál és egy kis hársfa segítségével.De igen igaza van az előttem szólónak profi íjal teljesen más lőni mint egy házival...De gyakorlásnak teljesen megteszi csak szerezz egy kölcsön íjat hogy a nyílvessző helyét és az ujjaid helyét betudd határolni kb ra..Ennnyi a véleményem.
2011. febr. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!