Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Most kezdtem el futni. Vélemény?

Most kezdtem el futni. Vélemény?

Figyelt kérdés

Világ életemben volt rajtam súlyfelesleg, 14-15 éves koromban kimondottan dagadt voltam, és nem sportoltam semmit.

Most 19 vagyok, nőttem is, fogytam is. (~176 centi, 75 kiló)

Elkezdtem futni, második alkalmat lemértem, kb 5 kilométert kicsivel több, mint egy óra alatt futottam le.

Szerintetek ez jó eredmény ahhoz képest, hogy eddig nem sportoltam semmit?


2012. nov. 23. 20:51
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja igen, fiú vagyok.
2012. nov. 23. 20:59
 2/8 anonim ***** válasza:

Annyi idő alatt lesétálom közepes sebességgel.

Gondolom van tesiórád, meg volt is.

2012. nov. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Középsuliban volt, de hadd ne mondjam hogy mennyit ért, meg mennyire vettem komolyan.

Most az egyetemen meg egyáltalán nincs.

2012. nov. 23. 21:05
 4/8 anonim ***** válasza:

magamból tudok kiindulni.

amikor először mentem futni a szigetre-az is kb 5.3km-az volt 42p.

heti 2x mentem 2 hónap alatt 21-23p közé vittem fel,mert fél óráig ingyenes a parkolás és nem akartam már fizetni érte.

1 óra azért elég sok erre,de totál kezdőként érthető.

2012. nov. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hat igen,sok az egy ora.Az ember ha sietve gyalogol 10 percenkent tesz meg egy kilometert,azaz 6km tesz meg orankent.De nem mervado ez az ido mert az elejen szinte edzesenkent gyorsulsz,viszont viszonyitasi alapnak jo mert igy majd latod h mennyit fejlodsz,mindenesetre illene mihamarabb elerni a 6perc/km tempot.Udv es mindent bele!!
2012. nov. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor viszont vagy többbet futottam, vagy kevesebb idő alatt, de a saját gyors járásomnál azért jóval gyorsabban haladtam.. :/ Igaz néha megálltam 1-2 percre, főleg dombok után.
2012. nov. 23. 23:16
 7/8 anonim ***** válasza:

Dombok? Azért számít az is, mennyi a szint, lehet hogy síkban lefutottad volna 45 perc alatt, mondjuk 5 km/h az nekem is inkább gyalogló tempó (pl. teljesítménytúrák közepes és hosszú távjainak szintideje 4 km/h fölöttire van tervezve, de ebbe belefér nekem némi pihenő, és eddig sosem futottam, és nem is érzem gyorsnak a sétámat).


De nem is ez a lényeg, nem az számít, hogy teljesen kezdőként mennyi idő alatt tudsz lefutni 5 kilit, hanem az, hogy ha elkezdesz rendszeresen futni, innen rendkívül gyors fejlődésen fogsz végigmenni, szerintem nem túl intenzív edzéssel is 1 éven belül felezni tudod az idődet ezen az 5 km-en.

2012. nov. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hát itt felénk elég durva dombok is vannak, igazából nem terveztem hogy merre fussak, csak mentem amerre gondoltam.

Olyan dombon is mentem, ahol korlát van kitéve. (Jobban nem tudom érzékeltetni, hogy milyen meredek)

2012. nov. 24. 00:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!