Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 15 évesen megéri elkezdeni...

15 évesen megéri elkezdeni sportolni?

Figyelt kérdés
Meguntam,hogy csak punnyadok,nem csinálok semmit, és nagy hatással volt rám egy sportoló is, ezért elakarok kezdeni sportolni. Nem a fogyás a célom,mert vékony vagyok. Másfél hete minden nap eljárok futni, kb 2-2,5 km-ert szoktam lefutni. Szobabiciklin kb 10. Kajakozásra gondoltam,mivel van kajakom,csak a közelben nincs kajakegyesület, így marad a futás. Megérni elkezdeni? Nyerhetnék még fontosabb versenyeken?
2012. nov. 7. 23:18
 1/4 anonim ***** válasza:
ez nem sport, ez testmozgás...
2012. nov. 8. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 bumbi02 ***** válasza:

Ez testmozgás, a 2 km helyett, kicsit többet fuss, és akkor inkább csak két naponta, bár a napi 8-10 km is teljesen bírható. Persze fokozatos ráterheléssel, ha most még csak 2 km megy, szép lassan növeld. Biciklin is inkább min 50 kmt tekerj, ha aktívan akarsz sportolni, és nem csak épp mozogni valamit. Persze, itt se közepén kell kezdeni, ha 10km megy elsőre, akkor annyi megy, csak tekerj mindig egy kicsit többet. Ha mindig csak ugyanannyit tekersz, nem fejlődsz.


El lehet kezdeni ilyenkor is sportolni, mindenképp megéri, főleg ha azért csinálod mert szereted csinálni. Én versenyszinten nem szerettem egyik sportot se, mindenki csak idegeskedett, nem lehetett úgy sose focizni, hogy mindenkinek sz*r a kedve, mert vesztésre állunk.


Az hogy nyerhetsz-e fontosabb versenyeket jó kérdés. Általánosságban ahhoz hogy valaki fontosabb versenyeken élmezőnybe legyen, már 10-en éves korától foglalkoznia kell a sportággal, de kivételek mindig vannak.

2012. nov. 8. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ahhoz hogy valaki látatlanban neked megmondja, hogy nyerhetsz e bármilyen sportágban, az egy látnok. Erre a kérdésre akkor lehetne választ adni, ha egy szaki látná a genetikádat, a terhelhetőségedet, a kiválasztott sportban mennyire vagy zseni a többiekhez képest, az elszántságodat, meg sok minden mást.


Ez persze nem azt jelenti, hogy 15 évesen ne sportolj. Igen sportolj. Próbálj ki amit szeretnél, amihez affinitást érzel.

2012. nov. 8. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Többet akarok majd futni,ezért akarok egy egyesülethez csatlakozni,hogy ne egyedül futkározzak. Nem kell egyből elrontani a kedvem. :/
2012. nov. 9. 12:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!