Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Vannak a balettban szakkifejez...

Vannak a balettban szakkifejezések?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert történetet írok amiben a főszereplő balettozik nekem meg fingom sincs a balettról. Jó, azt én is tudom hogy tütü meg lábszárvédő meg piruett meg mittudomén, de valaki le tudna írni ilyen "ugrásokat" vagy miket, hogy mi a neve és hogyan is csinálják?

2012. nov. 5. 16:27
 1/2 *Glissade* ***** válasza:
100%

Szia!


Na ná, hogy vannak szakkifejezések! Még hozzá centire, fokra írányra szigorúan és pontosan meghatározva!


A tütü nem szakkfejezés! Sem a lábszárvédő!

Regényeket lehetne írni róla!

Ha nem értesz a baletthoz, ne is kezd bele, egy könyvnek a megírásába.

Ez olyan mintha én akarnék a kocsikról könyvet írni, úgy hogy egyátalán nem vágom a témát!


De azért természetesen segítek:)


Először csak annyit jegyezz meg, hogy mi a balett óra felépítése: rúdgyakorlat, középgyakorlat, kis allegro-k, végül a nagy-ugrások.


A rúdgyakorlatok sorrendje álltalában:


Néha szoktak lenni a plié elött, Relevé gyakorlatok, hajlások stb. a rúddal szemben.

1.Plié gyakorlat (demi és grand plié, hajlások szoktak melette lenni)

2.Battement tendu (szokott lenni double Tendu, pointé, plié temdu stb.)

3.Battement tendu jeté

4.Rond de jambe pár térre (en dehors,en dedans pliével is)

5. Fondu, Soutenu (itt is van több féle)

6. Frappé (itt is van szintén double, plié-s frappé)

7. Adagio (Lassú gyakorlatok: lehet közte developpé, grand round stb.)

8. Grand battement jeté


Ezeket mint lehet I., II., IV., V. pozicióban. De van olyan amit csak V. poziciban csinálnak.

A harmadik poziciót nem használák (álltalában).


Ehhez port de bras szokott társúlni.


Ezután jönnek a közép gyakorlatok, majd a kis is nagy ugrások.

Ezek közül is elég sok van.

Pl:

két lábon végzett ugrások pl: tempe levé sauté-k, changement échappé


két lábról induló, egy lábra érkező ugrások pl: sissonne simple, kis sissonne ouvert, échappé egy lábra, rond de jambe en l'air saute 45°-on stb.


egy lábról két lábra érkező ugrások pl: kis assemblé


egy lábról induló, egy lábra érkező ugrások pl: petit jeté, ballonné, glissade.


A nagy ugrásokat, már nincs kedvem leírni, de még így is egy csomo hasznos, és érdekes információt voltam kénytelen ki hagyni:)


Ez így megteszi?:)

Van még kedved könyvet írni?:)

Esetleg kérdésed ezzel kapcsolatban?:)

2012. nov. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
te ezt nagyon vágod! :D köszi. tulajdonképpen a balettet én egy teljesen mellékes dolognak akartam írni, nem főtémának... mondjuk, a felét nem értettem, de azért köszii! majd nézek videókat ;D
2012. nov. 9. 19:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!