Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy létezik, hogy a természet...

Hogy létezik, hogy a természeti népek tagjai szálkásak? Pl. Busmanok, de indiaiak közül is sokan, tudom ők már civilizáltak valamennyire, na de nagy a szegénység.

Figyelt kérdés
Kevés húst esznek pedig, ebben biztos vagyok, szinte csak rizst meg gyümölcsöket esznek, mégis alacsony a testzsírjuk.
2012. okt. 29. 21:54
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%
Na, kösz, most nem is érzem magam annyira szarnak :D
2012. okt. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

Eszem megáll, hogyne lennének már izmosak. :)

Nem igaz, hogy nem látjátok.

2012. okt. 29. 22:35
 13/30 anonim ***** válasza:
De ha ők az izmosak, akkor milyen az átlag és milyen a nem izmos?
2012. okt. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

Itt találsz rólam képet és én sem vagyok túl izmos:

http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__egyeb-kerdesek__..

2012. okt. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:

Én értem, mire gondol a kérdező. Ugyanezen a témán egyszer összevitatkoztam Montez-zel.

Az a lényeg, hogy egy átlagembernek (értsd: nem testépítő) már egy ilyen ember is izmosnak számít: [link] míg ugyanebben az izomzatban egy testépítő nem lát semmit. Ennek egyszerű pszichológiai magyarázata van: szinte mindenki a saját testét látja "alapként". Egy teljesen jó fizikumú ember, mint például Montez, a saját testfelépítését veszi alapul, neki ez a természetes, és a nála vékonyabbak vagy vastagabbak "csodabogarak". Viszont egy nyegle f*sznak, mint én vagyok a 170 centimmel és 60 kilómmal, Montez a csodabogár, mert izmosabb, másabb mint én. Még szálkás sem vagyok, tehát az olyan emberke, mint amit linkeltem, nekem már izmosnak számít, mert van melle, látható az alulsó hasizom, és egész golyószerű a váll.

Egyszerűbb példával: a kövér a vékonyat b*szogatja, a vékony meg a kövéret. Kövér a kövéret/sovány a soványat nem fogja megszólni, mert neki az a természetes, az elfogadott (lányoknál ez máshogy működik, de az már mélyebb pszichológia és önismeret, önmagunk elfogadásának a kérdése). Remélem, valamennyire érthető voltam.


Kérdésre válaszolva: én is megfigyeltem, hogy egy fekete/barna bőrű homo sapiens sapiens izmosabb(nak tűnik). Az afro-amerikaiaknál ez talán magyarázható a genetikával, hiszen a több évszázados rabszolgamunka során talán megváltoztak a génjeik, alkalmazkodtak a körülményekhez, ezáltal erősebb, jobb fizikumú egyedeket létrehozva; ez biológia. Fehér embernél is megfigyelhető, hogy akinek a felmenői erősebbek voltak, az valószínűleg maga is olyan fizikummal fog rendelkezni, mint az apja/nagyapja/dédnagyapja stb. A busmanoknál, afrikai népeknél is talán ezzel magyarázható, nekik sokszor meg kell küzdeni az élelemért (pl. vadászat). Van, hogy mégis hiába küzdenek, éhen maradnak. Ebből következik, hogy nem esznek eleget, tehát alacsony lesz a testzsírjuk. Az alacsony testzsírnak köszönhetően még az egész kis izmok is jól láthatóan kirajzolódnak (hiszen nincs zsír, csak izom).


Remélem, helyes és kielégítő magyarázatot sikerült adnom mindenkinek. :)

2012. okt. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 *Glissade* ***** válasza:

Az utolsó nagyon jól írja, mindenki tudat alatt saját magához viszonyít:)

Ami teljesen rendjén is van:)


Montez eléggé gyökér módjára nézne ki, ha a két Afrikai közül, bármelyiknek a testrészét is elcserélnénk az övére:)

Pláne, akkor ha olyan lábai lennének mint a "ball oldalt álló" Busmannak:D

Kb. mindenki rajta röhögne.


Én viszont lányként, már elég izmosnak számítanék, ha olyan karom lenne mint annak a Busmannak aki szintén belül áll... viszont "anorexiásnak" ha a lábaim lennének olyanok:)


Más: Az alacsony testzsírral nem értek egyett! Egyáltalán nem alacsony a testzsírjuk, annak ellenére, hogy vékonyak hájasak is.

Mivel kevés kaja van, ezért raktároz a szervezetük, a még éhségesebb időkre:)

Bár nyílván egy big mac-en élő kövér Amerikai lehet, hogy "zsírmentesnek" látja őket.

2012. okt. 30. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 VVMMvvmm ***** válasza:

Ha Montez nem olyan izmos, akkor azok mik a vállain?

Díszpárnák?

Glissade megőrízte a humorát.

2012. okt. 30. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
100%

Ja, jól néznék ki busman-szerű karokkal.:)

Most, hogy még több tömeg van rajtam, így a nyári képeken (amit láttatok) is vékonynak, kicsinek látom már magam. Tényleg az ember magához viszonyít. De én nem nézem le és nem cseszegetem a nálam kisebbeket, csak egyszerű megállapítás volt, hogy egy busman nem izmos. De nem is kell mindenkinek izmosnak lenni, nem is ettől függ, hogy ki mennyire értékes ember.

2012. okt. 30. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 SSanchez ***** válasza:
Szegény Montez, nálad egy busman izmosabb:(( Nem vagyok nagy darab gyerek még, olyan 70 kg focistaként izmosabbnak látszom mint ezek a valamik. Amúgy a sötét bőr miatt talán izmosabbnak látszódnak, fehérjét meg egymásból viszik be:P
2012. okt. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

23:06 : Értem, mire gondolsz, de szerintem a linkelt alakokat még az átlagember sem látja izmosnak. Ugyanis megint feltehető a kérdés, hogy akkor mi az átlagos, és mi a nem izmos? Ahogy járom az utcákat, azért elég sok erősebb testalkatú ember van ahhoz, hogy ritkaságszámba menjenek.


Glissade: azért egy ilyesmi kar is jól tud állni egy lányon :D Sokkal jobb, mint az egyenes.

2012. okt. 30. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!