Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szeretnék egy kicsit "izmoosab...

Szeretnék egy kicsit "izmoosabb" lenni. Tudtok egy két tanácsot adni?

Figyelt kérdés
16 leszek,jó alakom van.magas vagyok és vékony.(175cm és 63kg) de kezdem rosszul érezni magam,pár hónapja 57kg voltam. Úgy eltunyultam vagy nem is tudom:D a hasamom és combomon érzem:s Nem tartom magam kövérnek csak egykis edzés rámférne. nyár elött mindennap eljártam futni,meg lépcsőztem:D azt megint elfogom kezdeni. De valami gyakorlatot nemtudnátok mondani amitöl lapossabb,kicsit izmosabb lesz a hasam meg a lábaim?:)vagy valami diétát amit csinálhatnék?
2012. okt. 26. 14:07
 1/5 anonim ***** válasza:

addig futkosol, amíg tönkre nem megy a térded.. a futás a legprimitívebb edzésforma. ha ennyit számít az egész, az a te dolgod..


Tudsz otthon erősíteni, nem annyira bonyolult a fekvőtámasz, guggolás, kitörések, hasprés, hátizom edzés, aki futni tud ezeket is tudná végezni..


Egészen véletlenül arra is vannak edzések, hogy ne legyen az ember 50-60 éves korára nyomorék, a Jógát, Taijit, QiGong-ot egészségmegőrzés végett is használják.

2012. okt. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyszerre nem tudsz fogyni (szálkásodni) és izomban pedig nőni, mivel különböző étrend kell hozzá. Az egyikhez szálkásító diéta (kalóriadeficitet jelent energetikailag) szükséges, az izomnöveléshez pedig tömegnövelő étrend (kalória plusz).

El kellene dönteni mit szeretnél előbb.

2012. okt. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszi mind2töknek:)

szálkásodnoi szeretnék előbb...:)

2012. okt. 26. 19:34
 4/5 A kérdező kommentje:

[link] kb igy nézek ki most

és igy szeretnék,csak egy kicsit "szálkásabban":) [link] látva hogy mileynak is sikerült...gondolom nekem is sikerülne.csak nemtudom hogy kezdjek hozzá.

2012. okt. 27. 15:45
 5/5 anonim ***** válasza:

Akkor kellene szálkásító diéta és aerob edzés, pl kocogás, bicaj, ellipszis tréner, taposógép, stb..

De mehetne súlyzós edzés is mellé.


Szálkásító diéta: napi 2,5-3g*testtömegkg fehérje kell és 1,5-2,5g*testtömegkg szénhidrát (ch). Ha nincs súlyzós edzés, akkor leviheted 2g x testtömegkg-ra is a fehérjét.


ezekből kellene összerakni az étrendet:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely,barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

Itt találsz étrendeket is: [link]

2012. okt. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!