Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kyokushin karatézni szeretnék....

Kyokushin karatézni szeretnék. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 19 éves vagyok, sportos, izmos alkattal, de nulla küzdősportos múlttal. A kondiból már kinőttem, taszít és nem tetszik. Sokkal inkább csodálattal töltenek el a fekete öves karatésok, bunyósok hihetetlen kemény edzései, eszméletvesztő küzdelmei és maga a test keménysége. Szeretnék én is kő kemény lenni, nem pedig nagydarab. És nem utolsósorban szeretnék normálisan megtanulni bunyózni.

Elvárhatom ezt a kyokushintól? Utcán mennyire venném hasznát? Úgy értem, ha betámadnak, meg tudnám magam védeni a tanult technikákkal? Kérlek írjatok, ajánljatok dolgokat.



2012. okt. 16. 13:51
 1/7 anonim ***** válasza:

Védeni nem tudom mennyire tudnál. Ha én kerülnék veled szembe és vérre menne a dolog tuti, hogy nem állnék le rugdalózni..


Azért meg ne aggódj, hogy a múltad nulla, mert mindenki onnan kedzte és amúgy is kit fog ez érdekelni? Ugyanúgy emberként kezelnek majd.

2012. okt. 16. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az otthoni kyo- tól nem várj önvédelmet, ez személyes tapasztalatom. Válassz olyat ami itthon erős, a bokszra gondolok, ez ad önvédelmet. Meg még talán a Wudang, de azt csak így mondják, nincs tapasztalatom belőle.
2012. okt. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igazából nem lehet, ezeket kijelenteni. Nekem van olyan kyos ismerősöm, aki többször is megvédte magát(késsel fenyegetők ellen is).

Szerintem nézz meg mindent a környékeden, ahova még hajlandó vagy elmenni. És akkor ki tudod választani, hogy melyik tetszik legjobban. Edző függő, az ilyeneket nem lehet netről meghatározni, hogy jó vagy nem jó.

2012. okt. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igazából nekem személy szerint van egy olyan teóriám miszerint nem számít mit csinálsz, hanem az a fontosabb hogy mióta. Lehet ez így elég hülyén hangzik de igazából egy idő után (x év) majd megtudod magad akármivel védeni. De ez csak az én gondolatom.


Azzal nem tudok igazándiból vitába szállni hogy a Kyokushin mostanra sok helyen lealacsonyodott versenysport szintre, és ha önvédelmet szeretnél tanulni akkor arra vannak jobb irányzatok. De ha esetleg a kondíciódat akarod javítani, versenyezni akkor neked való dolog. Persze ez attól is függ nagyban hogy milyen maga az edző és hogy milyen a közeg valamint az edzések.

2012. okt. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Van itt hideg is, meleg is. Ki akarom próbálni. Ennyi idősen még van esélyem versenyekre menni? Nem olimpikonként, hanem sima mezei versenyekre, hogy legalább valami eredményt fel tudjak magamnak mutatni..
2012. okt. 17. 14:16
 6/7 anonim ***** válasza:
van esélyed ara hogy versenyre mehess.
2012. okt. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mit tegyél, mit tegyél, Hát keress egy dodzsót a közelben és kezdj el edzeni minél előbb :D


Ha keményen edzel, kemény leszel. Ha sokat küzdesz megtanúlsz küzdeni. Ha megküzdesz száz ellenféllel megkapod a fekete övet is. De addig hosszú, keserves izzadságos és véres út vezet. Ha végigcsinálod jó harcos leszel. Talán még meg is világosodsz közben. De, ha csak nyavajogni tudsz el se kezd!


Persze ettől még lelőhetnek az utcán ...

2012. okt. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!