Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Krea szedése? Mikor?

Krea szedése? Mikor?

Figyelt kérdés
Mikor szedjem be a kreatin adagokat feltöltési időszakban? Reggel teával, és ez után? Azt olvastam nem szabad fehérjével együtt, ch nélkül kell, vélemény?

2012. okt. 10. 21:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Edzés után mehet a turmixba, ahol van gyors ch is. Más alkalommal kaja előtt 15-20 perccel.
2012. okt. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azt olvastam, hogy a turmixba nem érdemes rakni, mert csak kárba megy, akkor ez nem így van?


Illetve én 40-45 percenként eszek, akkor is kaja előtt 15-20 perccel kell majd az adagokat bevinni?

2012. okt. 10. 21:24
 3/5 anonim ***** válasza:
reggel,délben,este :-D
2012. okt. 11. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem megy tönkre az edzés utáni turmixban. A tömegnövelőkben is van általában, amit edzés után iszol.

Ahol van gyors szénhidrát (pl dextróz) ott mehet a fehérjéhez, a cukor segíti a felszívódását.

Ha viszont nincs gyors szénhidrát, mint pl reggel egy zabpehely-protein vagy naoközben egy csirke-rizs étkezésnél, akkor viszont kaja előtt kell 15-20 perccel vízben oldani. 5g-os adagok legyenek egy bevitelnél és 1g kreatinhoz kell 1dl víz, azaz 5g-ot oldj fel fél liter vízben. Érdemes pár deci meleg vízben oldani, majd kiegészíted fél literre, hideg vízzel. Így tudod hatékonyabban feloldani, amivel több szívódik fel.


De itt egy "kis" cikk róla:

[link]

2012. okt. 11. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A kreatin monohydrát szedése akkor ajánlott, amikor fokozott inzulin érzékenység lép fel a szervezetben. Tehát a megnövekedett vérbőség iszonyatos erővel tudja bepumpálni az izomsejtbe. Így tehát a legfontosabb időpont edzés után. Sorrendben ezt követi reggel ébredéskor, éhgyomorra.....
2012. okt. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!