Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tudna segíteni összeállítani...

Tudna segíteni összeállítani egy patent edzéstervet egy hozzáértő személy?

Figyelt kérdés

Fél éve kezdtem el edzeni. Meguntam a kinézetem. Magas vagyok (195/6cm) és ehhez kb 85kg. A lábam az jól néz ki, legalábbis a felső testemhez képest. A hasamon van egy kis zsír, a mellemtől viszont hányok annyira zsíros. Úgy 1.5-2 hónapig nem figyeltem a kajára, aztán olvasgattam és azóta rendbe raktam az étrendem. Sajnos a pénztárcám szűkös, így a fehérje kevesebb, mivel még nem 8 órában dolgozok (20 vagyok és tanulok is meló mellett). Lassan de biztosan jönnek az eredmények, de valahogy mégis kevésnek érzem. Próbálok kísérletezni gyakorlatokkal, de nagyon ritkán érzem másnap hogy előző nap edzettem. Lábamat azt szét tudom gyilkolni (jó értelemben persze) és a hát/váll is beválik, bicepsz tricepsz már gyengébb, de a mell edzés az katasztrófa. Valamit nagyon rosszul csinálhatok, mert nem nagyon változik sem kinézetre sem erőre a mellizmom. 5 gyakorlatot szoktam csinálni, 4 szériában 8-12 ismétléssel (plusz a bemelegítés). Fekve nyomással kezdek ferde padon, utána egyenes padon (1x rúddal, 1x kézisúlyzóval, hetente váltva) tárogatás, peck deck, és a végén csigás keresztezés. Próbálok koncentrálni hogy a mellizmom dolgozzon, de képtelen vagyok úgy istenesen megedzeni/lefárasztani az izomcsoportot.

Ha valaki tud és akar segíteni az PM-ben megteheti. Ha szükséges leírom hogy mikor mennyit eszek, milyen gyakorlatokat végzek a többi izomra.

Köszönöm előre is!



2012. szept. 25. 10:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Itt többen is tudunk segíteni, de a lényeg az étrenden lesz. Azt mondod, hogy zsíros a melled, hasad. Ahhoz ugye szálkásító diéta kellene, hogy leadd. Viszont izomnöveléshez tömegnövelő étrend kell. Szóval egyszerre nem megy a kettő naturálban. El kellene dönteni, hogy mi legyen előbb. Ha nincs sok izom és kevés a zsír is ( úgy értem, hogy nincs rajtad 8-10kg felesleg) akkor mindenképpen tömegnövelés kellene.

Edzésben sok a mellre az 5 gyakorlat, pláne 4 szériával.

Variálni is kellene minden héten valamit. dőlésszöget, egykezes-kétkezes súlyok használatáz, gyakorlatokat és azok sorrendjét is.

2012. szept. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nem annyira zsíros, mint egy pl. 150 kilós csókának, de a testemhez képest az. A vádlim és combom speciel szálkás, és a hasam se annyira vészes. De mint írtam a mellem az nagyon zavar. Van az a tipikus mellforma, gondolom tudod miről beszélek. Na én olyat nem vélek felfedezni magamon. Igazából nem is érdekel, és nincs rajtam 10kg felesleg. Tömegnövelés megy most, legalábbis próbálkozok. Mindenből tudtam/tudom növelni a súlyokat (nálam elsődleges a lassú, koncentrált végrehajtás) de fekvenyomásnál nem megy. 45kg felé nem tudok menni. Ha túl nagy terhelést kap a bal vállam (mondjuk 50kg-nál) akkor az utolsó 2-3 ismétlés már olyan szabálytalan hogy a pofámról ég a bőr a többiek előtt. Nem mellesleg fáj is... Az étrendem nincs rendben, tudom jól. Egyelőre ennyire futja:

8.30 100g zabpehely (0 fehérjével)

9.30 edzés heti 4x

11.30-12.00 125g rizs + 100g csirkemell

későbbiekben 3 óránként még 3x 125g rizs és 100g csirke. Tojást (fehérjét) sajnos nem eszem meg, meg drága is. Fehérjére és tömegnövelőre nincs pénz, csak vitamint tudok venni (Mega Daily One napi 2 kapszula). Sajnos jelenleg csak ennyire futja, szüleim sem tudnak támogatni ilyen téren. Jövő július-augusztusban remélhetőleg már lesz teljes munkaidős állásom (végzek suliban), onnantól már minden megváltozik... Azt tudom hogy míg nincs teljesen rendben a kaja addig nem várhatok túl nagy eredményt... De nincs valami kis "műhelytitok"? A fekvenyomásnál nem is érzem hogy dolgozik a mellem (súlyzóval egy picit, rúddal semennyire), viszont tárogatásnál, peck decknél és csigásnál kegyetlenül dolgozik. Hagyjam ki a fekvenyomást? Próbáljak helyette más gyakorlatot? Teljesen tanácstalan vagyok, így már sokszor félek lemenni mellezni mert nincs értelme, nem érzek gyakorlatilag semmit. És mivel mindenhol azt hallani és olvasni hogy a fekvenyomás a legalapabb gyakorlat, elég elkeserítő.

2012. szept. 25. 11:21
 3/3 anonim ***** válasza:

Leírtam a műhelytitkot: változtatás.

Egyik héten sima padon kezdj egykezessel, utána döntött padon rúddal, majd tárogatás (itt is varálni a szöget) a végére meg áthúzás vagy tolódzkodás. Következő héten ferde padon kezdesz egykezessel, majd sima padon rúddal, tárogatás és a végére valami csigás okosság.

Ennyi kell, elég 4 gyakorlat. A többi hidd el, hogy tényleg a kaján múlik, azt kell majd rendbe tenni.:)

2012. szept. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!