Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan nőnek gyorsabban az...

Hogyan nőnek gyorsabban az izmok, ha több könnyű gyakorlatot csinálok, vagy ha kevesebbet de megerőltetőbbet?

Figyelt kérdés
kösz!

2012. szept. 23. 01:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Utóbbi.

10 ismétlés plusszmínusz 1-2 a megfelelő kb.

2012. szept. 23. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták, hogy nagyobb súllyal kis ismétlésszámon.
2012. szept. 23. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
A kis súlyok inkább formásítanak (ezt is úgy hallottam).
2012. szept. 23. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem formásítanak a kis súlyok, ez óriási tévedés.

A formát az izmok adják, kis súlytól meg nem leszel izmos, sőt a zsír sem fog lemenni kis súlytól, ahogyan sokan képzelik!

De először válaszolok a kérdezőnek: Mindig akkora súlyokat válassz, hogy éppen menjen szabályosan a 8-12 ismétlés egy sorozatban. Értelemszerűen ez minden gyakorlatnál más súlyt fog jelenteni, mert ugye nem mindegy, hogy egykezes bicepszről van szó vagy guggolásról, esetleg evezésről.


Na szóval ha szálkásodást érti valaki formáláson, formálódáson, akkor el kell, hogy keserítsem. Nincs helyi zsírégetés, így nem fog onnan lemenni zsír, amit épen dolgoztatsz. A másik, hogy ha vissza veszel kis súlyra, akkor lemegy az izomméret is, hiszen a szervezet azt gondolja, hogy nem kell fenntartani nagy izmokat, nincs szükség rá.

Tehát szálkásításnál is maradunk nagy súlyokon, csak az étrenden változtatunk, kevesebb ch megy és több fehérje és a súlyzós edzéseket egészítjük ki aerob edzéssel.

ez szálkásítás. Tehát nincs szálkásító súlyzós edzés, mert az ugyanaz, mint a tömegnöveléskori. Hanem szálkásító étrend van + aerob edzés!

Aki meg nem hiszi, az olvasson egy picit:

[link]

[link]

2012. szept. 23. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

1./ izomnövekedés = kemény, intezív edzés. Izmok túlterhelésével, nagyobb súlyok alkalmazásával éred el. Az izmok mindig igyekeznek a terheléshez igazodni.

2./ Szabályosan végrehajtott ismétlések. Az izom akkor fejlődik (nő) ha megközelítőleg teljes az izom összehúzódása. Intenzitás növelése, az ismétlésekkel megnöveld az izomzatod túlterhelését. A lehető legrövidebb időn belül a legjobban kimeríteni az izomcsoportokat. Rövid edzések, nagy súlyok, szabályos ismétlések. A sorozatok száma egyén (genetika), stb. függő. Neked kell úgy kialakítani az izomcsoportonkénti sorozatokat, akkor lesz ideális az edzésed, ha az utolsó gyakorlat, utolsó sorozatát is intenzíven maximális izomösszehúzódással tudod végrehajtani. Figyelem! Nem minden izomcsoportnak kell azonos mennyiségű terhelést adni. Az edzés gyakorisága is egyénfüggő. Általános, és ideális: 1 izomcsoport heti 2 alkalom. Van akinek heti 1 alkalom is elegendő. Ez is egyénfüggő.

3./ Negatív és pozitív fázisokra figyelni! Tehát a súly visszaengedése lassabb legyen, mint amikor a súlyt megemeled.

4./ Tömegnövelésre legalkalmasabbak a nagyobb izomcsoportokra végzett gyakorlatok - guggolás, húzódzkodás, fekvenyomás, áthúzás, evezés, tolódzkodás.

5./ A pihenés kb. annyira fontos a tömegnöveléskor, mint az intenzív, szabályosan végrehajtott edzés.

2012. szept. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
sokat és keményen.
2012. szept. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

montez:


én is ezt hallottam, hogy tömegnövelés, akkor nagy súly, amit írtál, hogy 8-12 gyakorlatot el tudjak végezni.

na de. én járok body sculpt nevű edzésre, ami súlyzós edzés, egy óra, és mindenre van edzés. hát, váll, bicepsz, tricepsz, láb, stb. ezek súllyal, aztán meg levezetésképp némi hasgyakorlat. na de itt fejenként van olyan 50-60 ismétlés az erősebb testrészekre, mint láb, hát, és olyan 30-40 a gyengébbekre (váll, karok). szóval, 8-12 ismétlést még el tudnék végezni a nehézzel, de 30-40-et már bajosan. akkor ettől erősödik az ember?

2012. szept. 29. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

1 óra alatt minden izom? Milyen edzés az?

Edzd meg keményen a lábadat, élni nem lesz kedved utána kb nem hogy még más izmokat edzeni:)

2012. szept. 29. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Kis súllyal magas ismétlésszámmal inkább az erőállóképesség nő, de erősödni, ill izomméretben növekedni nagy súlyos edzéstől lehet. Mert ha lehetne 50-es sorozatokkal nagy izmokat kifejleszteni, akkor mi testépítők se erőlködnék 100kg feletti súlyokkal, elég lenne fekvőtámaszt végezni pl mellizomra.
2012. szept. 29. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
olyan edzés az, ami egész testes. ez egy fitness class, nem személyes edzés, nyilván nem csináljuk egyik szombaton csak a lábat, másik szombaton meg csak a hátat, pl. gondolom, erősítő edzés. nekem amúgy is az a célom, én a karomat, meg általában a felsőtestemet gyengének érzem, a hátam erős (mikor beiratkoztam az edzőterembe, és volt felmérés, nem is éreztem a hátamban, amit kellett volna, mire az edző rám nézett, és megkérdezte, hogy szoktam-e úszni. és igen, kb. 10 éves koromtól, eléggé rendszeresen. plusz pilates pár éve, az is eléggé erősíti a hátat. pedig nem tudta, csak tipp volt. azonkívül, sokat biciklizem, gondolom, a lábam meg attól erős.
2012. szept. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!