Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Igaz, hogy fehérjekészítmények...

Igaz, hogy fehérjekészítmények "jobbak" mint a tömegnövelők? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés
Azt mondta nekem egy edző, hogy (mivel nincs meg a tömegnövelő étrendem, ch-t többet, fehérjét sokkal kevesebbet eszek, mint ahogy kéne) jobban fejlődnék, ha fehérjeport ennék, plusz hozzá a ch-t amit különböző élelmiszerekből viszek be (szendvicsek, tészták, ilyesmik, általában ebből, plusz nagyon kevés fehérjéből áll az étrendem), mert a tömegnövelővel, meg ilyen étrenddel csak elhíznék, és nem izmosodnék. Ez így ebben a formában igaz?
2012. szept. 21. 13:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Igaz is, meg nem is. Ugyanis nem csak egy tápkiegen múlik, hogy te izmosodsz e vagy zsírosodsz, hanem az egész napi étrend számít. Ki kell számolni, hogy nálad mennyi fehérje és szénhidrát kell és aszerint kell használni a tápkiegeket.


Egyébként a legjobb megoldás egy tejsavóprotein + ehhez gyors szénhidrát (dextróz, maltodextrin, vitargo, Carbo X, Supercarb fast, stb) edzés utánra. Így te tudod szabályozni az arányokat és a reggeli zabpehelyhez is tisztán (gyors ch nélkül) tudod tenni a proteint.

2012. szept. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

[link]

ez a fehérje jó?

És a CarboX-et azt a fehérje mellé keverjem, és úgy öntsem föl vízzel, vagy külön-külön? Valamint reggel mennyi zabpehely kell 30g fehérjéhez?


Még így utoljára, a BioTech USA "jó gyártó"? Úgy értem jó termékeik vannak? Ahova én járok boltba, csak ilyen termékek kaphatók.

2012. szept. 21. 13:26
 3/12 anonim ***** válasza:
Hát mivel szójás nem a legjobb de megteszi. Amit Montez is írt vegyél inkább tejsavó-t mert az gyorsabb felszívódású. A BiotechUSA szerintem jó márka.
2012. szept. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A biotech olyan, mint a suzuki autóban. szerinted a suzuki jó kocsi?
2012. szept. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ez nem a legjobb fehérje, nem ajánlom, mert a nagy része szója.

Ha már Biotech, akkor vegyél Nitro pure whey gold-ot.

Edzés után egybe menjen protein+40-50g carboX VÍZZEL!


A reggeli zabpehely mennyisége megint az egész napi étrendednek megfelelő legyen, de általánosságban azt mondom, hogy nem árt kb 100g-ot benyomni egy adag proteinnel.:)


És hogy proteinből mennyi kell edzés után?:

Edzés után közvetlenül fehérjéből testtömegkg/2 mennyiség kell grammban számolva, azaz egy 80kg-os embernek kell 40g. De mivel a proteinkészítmény sosem 100%-os fehérjetartalmú így azzal is számolni kell. Tehát, ha van 80%-os proteined, akkor 50g protein készítményt kell beletenni a shakerbe, hogy 40g fehérjéhez juss edzés után. Majd rá 40-50 percre kell egy teljes étkezés, pl .csirke-rizs-zöldség, este pedig még lefekvés előtt sovány túró lehet egy jó választás. Így juthatsz kazeinhez, ami lassú felszívódású fehérje, ami az éjszaka során ellátja tápanyaggal a szervezetet.

2012. szept. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Akkor mondanátok egy kifizethető áron kapható tejsavóproteint?
2012. szept. 21. 13:33
 7/12 A kérdező kommentje:

A nitro pure whey goldot én is néztem, de az elég drága :)

7000 ft kilója, tudtok mondani vmi olcsóbbat hasonló hatásfokkal

2012. szept. 21. 13:36
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem jó helyen nézed őket, itt lesd meg: [link]


Nézd meg az Ativlab muscle up-ot is, 3,5kg/11000Ft.

A VPX Syngex is olcsó.

2012. szept. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Sznofru ***** válasza:
Stillmass termékek.
2012. szept. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy fehérjekészítmények "jobbak" mint a tömegnövelők? (bőv. Lent)


Sajnos vannak olyan dizájner fehérjék, hogy néha elszomorító. S még elszomorítóbb, hogy a vevők meg sem nézik, hogy mit vesznek, hanem a reklámok, a haver mondta címszó alatt meg veszik. Sajnos még itt is reklámoznak belőlük jó párat.

2012. szept. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!