Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan oldhatnám meg a suliban...

Hogyan oldhatnám meg a suliban a dietat?

Figyelt kérdés
Mar lassan 2 honapja jarok konditerembe es ugy dontottem hogy mostmar el kellene kezdeni valami dietat is melle. Valamennyi sulyfelesleg van rajtam ugyhogy nemtudom hog szalkasitsak vagy tomegeljek? Csak mert attol tartok hogyha tomegelnek nagyon zsiros lennek... Es ha tudnatok segiteni valami etrendet irni azt nagyon megkoszonnem! De valami olyan kene amit suliba is be tudnek tartani. A bodybuilder.hu-n mar neztem de nem nagyon tudom melyik lenne idealis. 173cm vagyok es 68-69 kg. Koszonom segitsegetek!
2012. szept. 13. 18:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha nincs elég izom rajtad, akkor ne szálkásíts. Nem fogsz jól kinézni 60 kilósan izom nélkül.

De leírom mindkét alternatívát:


Tömegnövelő étrend: napi 2-2,5g*testtömegkg fehérje kell és 5-6g*ttkg szénhidrát (ch).

Ezekből kellene leginkább összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely, rizs, teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tészta, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

Itt találsz tömegnövelő étrendeket is: [link]



Szálkásító diéta: napi 3g*testtömegkg fehérje kell és 1,5-2,5g*testtömegkg szénhidrát (ch).

A magasabb ch mennyiségről érdemes kezdeni és ha nincs meg a heti min 0,5kg fogyás, akkor lehet csökkenteni. Viszont ne legyen több a fogyás, mint heti 1kg, mert akkor nagy az esélye az izomvesztésnek.

ezekből kellene összerakni az étrendet:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, hal, marha), sovány túró, tojás, protein tápkieg.

ch: zabpehely,barna rizs, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség.

zsír: omega3, lenmagolaj.

2012. szept. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ertem koszonom a segitseged! :)
2012. szept. 13. 19:38
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is még tömegelj egész bátran, majd ráérsz április környékén elkezdeni szálkásítani, addig úgyse nézi a hasad senki. :)

Suliban a legegyszerűbb JÓ kaja a teljes kiőrlésű kenyér sült csirkemellel, meg valami zöldséggel, hogy ne legyen brutál száraz. Mellé még vihetnél shakerben egy adag fehérjeport és két étkezés között azt is told be. Legalábbis én így csinálnám. :) Vagy ha meg tudod oldani, akkor vigyél dobozban főtt kaját, bár itt necces, hogy mi romlik meg és mikor, de én nyáron a nagy melegekben volt, hogy 3-4 órákat utaztam egy-egy adag kajával (előtte persze hűtőben volt) mire megettem, de nem lett baja.

2012. szept. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ettol a feherjeturmixos dologtol nem lesz idovel van valami bajom? Mert minden etrendbe be van irva de sok helyen olvastam hogy hosszu tavon karos lehet mert hogy nem termeszetes.... Meg azt is lattam hogy par ember fos¡K tole...
2012. szept. 13. 20:33
 5/9 anonim ***** válasza:

Semmi bajod nem lesz, ez természetes tejsavófehérje. Én 27 éve iszok turmixot, mióta edzem.

És acm jól írja, csirkemelles teljes kiőrlésű szendvics legyen a suliban.

2012. szept. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Es Nincs hatasa az emesztesre? Gondolok itt a tulzott gazra vagy fos@sra? Csak mert nekem eleg gyenge gyomrom van...:D
2012. szept. 13. 20:42
 7/9 anonim ***** válasza:
Nagyobb adagoknál kis gázosodás lehet, de ez más kajánál is előfordulhat.:)
2012. szept. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Koszi a segitseget Montez! :)
2012. szept. 13. 20:50
 9/9 anonim ***** válasza:

A fosás 2 dolog miatt fordulhat elő:

- túl sokat iszol belőle, átléped a napi ajánlott mennyiséget, ami 2-3 adag (a túl sok fehérjét nem feltétlen tolerálja az emésztőrendszer)

- laktózérzékenység...

...Ugyanis ez nem mesterséges, hanem tejsavóból nyerik mikroszűréssel. Ez ugyan olyan "instant" kaja, mint a levesporok, fixek, csak ez egészséges, mert hasznos tápanyagok vannak benne, ellentétben az előbb említett por alapú cuccokkal.

2012. szept. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!