Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit sportoljak? (12/L)

Lucky04 kérdése:

Mit sportoljak? (12/L)

Figyelt kérdés
Gyakorlatilag eddig még semmit sem sportoltam csak táncoltam 3-om évig. A tánccsoport viszont feloszlott és most valami mást szeretnék kipróbálni. Hajlékony vagyok viszont csak 155 cm. Az úszás kilőve és a foci kilőve azokat nem szeretem. Valami tipp?

2012. szept. 13. 18:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Tornászat?
2012. szept. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Harcművészetet vagy küzdősportot ajánlanék, attól függően, hogy mennyire vagy versenyző szellemű.

Ha nem vagy az, akkor aikido.

1) Tök' mindegy, hány éves vagy, itt ez nem számít.

2) Az alapelve az, hogy iszonyatosan szigorú, kemény hierarchia nincs. Persze kijár a tisztelet azoknak, akik nálad jobban tudják, régebb óta gyakorolják és tapasztaltabbak, de senki sem fog veled kiabálni, ha valami nem megy, ha kezdő vagy.

3) Versenyek nincsenek.

4) Változatos, sokféle. Van fakard, bot és fatőr. Fakarddal olyasmit lehet gyakorolni, mint amikor valaki egy husánggal csapkod, a fatőrös gyakorlatok tkp. késes gyakorlatok. Van még térdeplő-ülő pózban és állásban végzett. A kombinációk száma majdhogynem végtelen.

5) Nem azért mész, hogy kihajtsd magad, hanem hogy jól érezd magad. Egyébként erősödni is lehet tőle.

6) Megtanulsz helyesen esni, gurulni, hogy ne sérülj meg, pl. ne törjön el a könyököd.

7) Ha nem vagy verekedős fajta, akkor ez pont jó. Mivel harcművészet, van szellemisége; itt elsősorban az a cél, hogy megismerd a másik felet, a támadót, nem az, hogy mindenáron szétrúgd a seggét.

8) Lehet "szivatni" a többieket a hajlékonyságoddal. Ugyanis itt lefogások, szorítások, rögzítések vannak. :DDD


(Székesfehérváron és Budapesten tudok egy-egy jó csoportot, vezetőt! ;))


Ja egyébként a magasságod teljesen oké. Képzeld, én 1.68 vagyok, de van egy pont akkora haverinám, mint te, és kosarazik! :D

2012. szept. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kézi labda?
2012. szept. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!