Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit sportoljak? Adatok lent.

Mit sportoljak? Adatok lent.

Figyelt kérdés
14 éves leszek, 161 centi, 64 kiló. Az alakom nőies, de nem kövér, bár a számok kicsit ijesztőek. Rossz kondiban vagyok, sosem sportoltam tartósan, mindent feladtam pár alkalom után. A gátlásaim miatt nehezen is megy, rosszul vagyok (pánikroham), ha sok ember előtt kell tornáznom, levetkőznöm, ezért pár éve a tornaórákat is hanyagolom sajnos. Úszás ez okból kizárva. Lovagolni nagyon szeretnék, csak az sajnos nagyon drága. :( Gerincferdülésem van. Mit javasoltok? Szeptembertől mindenképp el akarok kezdeni valamit.
2009. júl. 29. 09:51
 1/4 anonim válasza:
én 7 éves korom óta görkorizok:)
2009. júl. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Keress olyat ahol fitlabdával tartanak edzéseket és általában kis csoportoknak(5-6 fő),vagy járj gyógytornára.Járj el futni,biciklizni.ugrálókötelezz
2009. júl. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A titok az hogy nem kell 14 évesen bemesélni magadnak hogy rosszul vagy ha látnak. Én úgy járok kondizni már évek óta, hogy soha nem nézek másra edzés közben, mindig a földet nézem vagy kinézegetek az ablakon, egyszerűen lesz*rom ha néznek mikor edzem, és a többiekben snics semmi érdemleges arra h bámuljunk. Tégy te is így, nem mindenki azért megy pl úszni hogy másokat nézegessen. Ha meg nem figyelsz rájuk tökmindegy hogy néznek-e, a végén Neked lesz jó ha levetkőzöd a gátlásaidat és sportolsz. Vagy ha iylen téren gátlásos maradsz akkor nem nagyon lesz megoldás.
2009. júl. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Figyelj, te mondtad hogy nőies vagy, nem kövér, Ezek után maximum azért néznek, hogy de jó nő. :) Amúgy meg olyan hatalmas emberek járnak oda, hogy előbb néznék meg őket, mint téged. Csak egy a különbség: ők tenni akarnak azért, hogy kicsit kisebbek legyenek, te pedig másokkal foglalkozol. Én is nagyon gátlásos vagyok, a barátomnak minden évben hetekig kell "udvarolnia" hogy kidugjam az orrom a strandra, de csak el kell határozni. Én 3 éve járok hobbi szinten úszni, és hidd el, hogy senki nem leseget senkit. Sőt, mikor látnának? Kijössz törölközőben, ledobod a padra, a vízben úszol. Akkor csak a fejedet látják. :) Aztán kijössz, törölköző, és legközelebb ruhában mész ki. Nincs ott semmi gond, hidd el. :)


Azért beszéltem eddig az úszásról, mert szerintem az az egyik legjobb sport. Minden izmodat megmozgatja, és számodra azért is lenne különösen jó, mert gerincferdülésed van. Az úszás pedig köztudottan jótékony hatással van a gerincre, minden orvos javasolja gerincproblémákra.


Esetleg tapasztald ki, hogy mikor vannak kevsebben az uszodában. Pl. most nyáron délelőtt 10-11 körül nálunk (megyeszékhely) elég kevesen vannak, míg kb. 2 órától beindulnak az edzések és tömve van az uszi.

2009. aug. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!