Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tegyük fel, hogy 75 kg-os...

Tegyük fel, hogy 75 kg-os naturál testépítő elfogyaszt napi 150g minőségi fehérjét. Mennyit hasznosít ebből a szervezete?

Figyelt kérdés
A koksz javítja a fehérjeszintézist, tehát ennek a 150-nek csak egy töredékét hasznosítja anélkül, igaz?
2012. szept. 7. 12:09
 1/10 Sznofru ***** válasza:

Emésztéstől függ.


Ha szar az emésztésed, vagy leterheled előtte, akkor kevesebb tud hasznosulni. Ha sokat fingasz, akkor szar az emésztésed, a bélben a megmaradt kaja bomlik (amit még felhasználhatott volna a szervezet) amitől lehet pl. a köszvény (és nem attól, hogy húst eszel).


Ezért van az, hogy az étkezés kis adaggal történik, de a nap folyamán többször.


Ha kokszolsz akkor többet kell enned, tehát akkor már nem 150gr. kell hozzá.

2012. szept. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

De mégis hány g az ami hasznosul?


Ismerősöm valami egészen alacsony számot írt, és hogy amennyivel drágább egy aminosav tabletta, annyival több is hasznosul. (Ezt én megkérdőjelezem.)


Van erre valami mutatószám?

2012. szept. 7. 12:26
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Nyilván töredéke hasznosul naturálban, de ez nem azt jelenti, hogy akkor kevesebbet is kell bevinned. De pontos számokat senki nem tud mondani neked, hiszen erősen genetika függő.
2012. szept. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Sznofru ***** válasza:

Nem koxolok, ezért nem is tudom.


Igazából a tapasztalat mutatja meg (legalábbis nálam), hogy mennyit kell enni ahhoz, hogy jó legyen az eredmény :)

2012. szept. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
63%
Én is naturál vagyok és nálam az jött be, hogy a fehérjét nem engedem 2,5g*ttkg alá. Így jobb a forma.
2012. szept. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azért egy kezdőnek iszonyatosan felesleges a 2,5g/tskg-am szerintem csak drágábbat sz*rik tőle.
2012. szept. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%
Kimondta, hogy kezdöknek. 27 éve edzem. Azt írtam, hogy nekem ez a jó. Nem kell mindenbe belekötni.:)
2012. szept. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Jó csak úgy jött le mintha kevésnek találnád mindenkinek a 2g/tskg is. Azt elfelejtetted odaírni, hogy te valószínűleg már nem is fejlődsz 27 év után.
2012. szept. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
66%
Meg még egy fél oldalt elfelejtettem leírni magamról. Egyébként picit fejlődök még, ha nem is méretben. De nem értem miért velem kötözködsz.
2012. szept. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Sznofru ***** válasza:
Mert nincs rajtad sapka :)
2012. szept. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!