Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Most aki nem szeret/tud...

Most aki nem szeret/tud futni, annak már nem is lehet szép hasa?

Figyelt kérdés

Én nem tudok futni, sose bírtam, pedig régebben nem is volt rajtam ez az 5 kg plusz mint most. :S Akkor már nem is fog ez lemenni? Mindenhol azt olvasom hogy a zsírégetés futással indul meg, és utána érdemes hasra (is) dolgozni.

Bringázni viszont szeretek és úszni is. Van görkorim is. Valamelyik nem jó helyette?


2012. szept. 1. 14:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Amiket írtál az is jó, bringa, görkori és az úszás is. A legfontosabb az étrend lesz.
2012. szept. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem feltétele a futás a kockás hasnak. A kockás has feltétele az alacsony testzsír százalék. Ezt fogyással tudod elérni, ami nem más, mint kalória deficit. Egy egyszerű példa, legyen mondjuk a napi kalóriaszükségleted 2000kcal. Ha kajából csak 1500-at viszel be, akkor a különbözetet a tested a zsír és izom elégetésével fogja fedezni, tehát fogyni fogsz. Az izombontás viszont egy nem kívánatos folyamat, viszonylag jól kordában tartható fehérjedús étrenddel és az izmok dolgoztatásával. A mozgás szerep a fogyásban a még nagyobb kalória deficit elérése, illetve a sportolástól az anyagcsere felgyorsul s így még jobban elősegíti a fogyást, illetve megfelelő étrend mellett - mint írtam - megelőzi a katabolizmust. A legnagyobb tévhit, hogy a felüléstől lesz kockás a hasad. Nincs helyi fogyás, attól "csak" a hasizmod lesz fejlettebb, ami egy zsíros has esetén nem feltétlen előny, mert még jobban kidomborodik a zsír.
2012. szept. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 MrPifta ***** válasza:
A szép has az nagy, mint egy hordó.Ha futsz vagy biciklizel, azzal csak fogysz, úgy nem lesz szép hasad... Éljenek a mackók!
2012. szept. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
ÖÖÖÖ :D Hát én csaj vagyok :D :D :D De, persze, vannak igencsak jó mackós pasik :D
2012. szept. 1. 20:56
 5/5 aikiboxer ***** válasza:

Ha nem szeretsz futni, próbál ki az alábbiakat:


1) ugrálókötél: az egyik legolcsóbb sport. :) Itt van néhány gyakorlat:

http://www.youtube.com/watch?v=ZX-NdILjBWY


A legjobb ugrálókötél a gyorsan húzó "kábeles", ebből egyszerű és nagyszerű a 2000 forintba kerülő Everlast Speed, pl. itt:

[link]


Tölts le okostelefonra egy bokszórát, állíts be mondjuk 12x3 percet 1 perc szünetekkel, és ugrabugrálj. :))


2) Konditeremben elliptikus tréner, ez egy ilyen masina:

[link]

Ez is felviszi rendesen a pulzusodat és erősít is, de nem zötykölődsz közben (ha utálsz futni).


A görkorival sajnos nagyon nehéz olyan sebességet elérni ebben az országban, hogy komoly edzésnek lehessen betudni (normális pálya vagy sík terep kellene hozzá). A bringázás jó, ha gyorsan tekersz és sokat, és nem zavar, hogy donga lábaid lesznek tőle. :))) Az úszás kiváló, ha tudod kényszeríteni magadat, hogy heti 3x elmenj úszni, és ott tisztességes mennyiséget ússz (>1 km).

2012. szept. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!