Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az élsportolók (olimpikonok,...

Az élsportolók (olimpikonok, különböző sportágak világbajnokai) sosem isznak alkoholt, vagy ez egyénfüggő?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok , hobbi szintem szoktam biciklizni (10 éves korom óta) , most a nyáron eléggé jó formába sikerült jönnöm , érzem magamon , hogy jobb a közérzetem , jobban érzem magam a bőrömben meg ilyesmi , és ez a mentalitás egyre jobban kezd rögzülni bennem , hogy noha csak amatőr szintem csinálom , akkor is vegyem komolyan. Őszintén szólva néha szoktam alkohol fogyasztani (kb. havonta egyszer) néha 1-2 szál cigi is elmegy. Nos ez a kortársaimhoz viszonyítva szerintem elég jó arány. Érdekelne , hogy aki tényleg erre teszi fel az életét , a profi sportolók ők nem szoktak néha kirúgni a hámból (bulizás stb..) vagy ez azért beleférhet náluk is?


Kösz a válaszokat!



#alkohol #buli #élsortoló
2012. aug. 28. 21:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Alkalom adja éppen.De inkább nem.

Példának okán Schumacher éveken át nem mert inni,mert azt hitte attól lassabbak lesznek a reflexei a pályán.

2012. aug. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen erre is kiváncsi lennék , hogy valójában mennyit vesz le a teljesítményből és mit hisznek , hogy mennyivel rontja le azt. Mert előfordulhat pl. hogy egy úszó nem iszik egyáltalán alkoholt , mondván az nagyon lerontaná , egy másik meg megengedi magának (mondjuk szilveszterkor,szülinap,tehát ritkán) és mégis az utóbbi a jobb. Szerintem ez inkább csak mentálisan , lélektanilag számít , meg esetleg elvből , nem feltétlenül fizikailag. De javítsatok ki ha tévedek , azért tettem fel a kérdést , mert tényleg érdekel , ha tudtok hozzatok példákat is! Előzőnek is köszönöm!
2012. aug. 28. 22:50
 3/5 anonim ***** válasza:

nem a frászt nem.


[link]

2012. aug. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 *Glissade* ***** válasza:

Szerintem csak azt mondják, hogy nem isznak:)

Aki szeret bulizni, és szereti az alkoholt, annak úgyis le fog gurulni 1-2 pohárka.

Nem fogsz tudni teljesen aszkéta életet élni, mert be fogsz kattani! Néha muszály lazítani, külömben belefásulsz.

Mindenki másképpen kapcsolódik ki, az igaz.

De gondolom szeretsz piálni, ha feltetted ezt a kérdést.

Ha épp nem kelsz korán másnap, vagy nincs versenyed, akkor miért ne tehetnéd?:)


Szereti mindenki "keményebbnek" beállítani az életét úgy mint sportoló. Nyilván az esti bulikról, és csajozgatásokról, nem fog beszélni egy interjúban, csak ténylegesen a sportról.

2012. aug. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ez a szeretsz piálni ez talán kicsit erős , csak társasággal iszom , akkor se addig míg nem bírok már állni , egyébként meg megtehetem :D kösz a válaszokat!
2012. aug. 29. 10:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!