Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek / tapasztala...

Mi a véleményetek / tapasztalatotok erről? (lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Valamelyik nap vettem egy bio boltba Szójafehérje Izolátumot. Sajnos a BioTech-es boltokba drága nekem, így kerestem egy ilyen "olcsóbb" féle cuccot. Szerintem tuti, hogy nem érek vele annyit mint egy "rendes fehérjével" de biztos, hogy több mint a semmi! :)

Elég vékony vagyok, és így szeretném magam feldobni, de viszont nem úgy, hogy mindenféle vackot magamba tömök.


[link]


Mi a véleményetek erről??

Előre is köszönöm szépen a válaszokat.:)


2012. aug. 19. 23:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Étrend kell!

Szója nem a legjobb, de igen, a semminél jobb.

500g? Hetente akarsz egyet venni?

2012. aug. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az étrenden múlik valóban több, ha az oké és mellé nyomod ezt, edzés után dextrózzal, fejlődni fogsz. Bár tényleg jobb lenne valami olcsóbb tejsavó.

Avticlab muscle up 70%-os tejsavó 11000ft/3,5 kg.

2012. aug. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Elírtam: Activlab *
2012. aug. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Értem..

Köszönöm a válaszokat.


Elsőnek: Milyen hetente? Fél kg-os. Napi 1-2 evőkanál kell.

2012. aug. 20. 00:28
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerinted a BioTech bolton kívűl nem létezik semmi? Kb. van vagy 600 brand, ezekből vajon hányat ismersz? El se hinnéd mennyi "jó és jobb vacak" létezik még azon kívül?!?!


[link]

Feltételezem testépítés a hobby, akkor kb. tisztában kell lenned azzal, hogy 500g protein meddig is elég? Azzal is tisztában kellene lenned, hogy a szója BV (biológiai értéke) 74, nem teljes spektrumú amino profillal rendlekező fitoösztrogén anyagokat is tartalmazó alapanyag. Önmagában testépítés viszonylatában nem alkalmas a tömegnövelésre.


Szerintem olyan "vacakot" kellene használod, mint whey koncentrátumból készült proteinfajta. Vagy kevert, tehát whey+egg+casein. Aztán jöhetne valamilyen szénhidrát és 5g creatin.


Majd jöhet az edzés, a kitartás, és a várt eredmény. Sok sikert!

2012. aug. 20. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

Napi egy-két kanál protein?? Na ne viccelődjünk már.:) Az pont nokedli bármiből is eszed.

Csak edzés után kell 40-50 g fehérje. Szóval ez a fél kiló egyenlő a nullával.

De ha nincs hozzá rendes tömegnövelő étrended, akkor nem sokat ér semmilyen tápkieg. Szóval azt kellene először rendbe tenni.

2012. aug. 20. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem.. Köszönöm a válaszokat.:) Tanulságos. Azt viszont kifelejtettem, hogy nem járok konditerembe, hanem itthon gyúrok, és így ugyebár nincsenek gépeim. Nem tudom hogy ez mennyire fontos így inkább szoltam. :)
2012. aug. 20. 11:36
 8/9 Diego105 ***** válasza:

Akárhol is edzel, megfelelő tápanyagbevitel fontos.

Ha izmosodni akarsz 5g*testsúlykg szénhidrátot kell fogyasztanod naponta, és 2g*testsúlykg fehérjét.

Más szavakkal: ha vagy 80kg akkor 400g ch és 160g fehérje szükséges. Összeállítasz egy étrended, és azt a mennyiséget amit már szilárd táplálékból nem tudsz bevinni, pótolod táplálékkiegészítővel, szóval téves az elmélet hogy "napi 1-2 evőkanál kell".

Egyébként a szójaprotein tényleg nem a legjobb, de közel sem olyan rossz mint ahogy némelyik beharangozza.

Sok sikert a fejlődésben!

2012. aug. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Utolsó: Köszönöm a válaszod! :)
2012. aug. 20. 13:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!