Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Taekwondo vagy Kick box?

Taekwondo vagy Kick box?

Figyelt kérdés

El akarok kezdeni valamiféle küzdősportot és a kettő között vacilálok! Szerintetek ?

17/L


2012. aug. 17. 00:39
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Nem az a cél h szétcsapjam aki épp ba.szakszik velem hanem mert imádtam a karatét csak oda már nem akarok visszamenni.. És akkor inkább kipróbálok más harcművészetet vagy akár küzdősportot... Taekwando jobban "bejön" csak a kickboxba több a kéz ami jobban tetszik
2012. aug. 17. 01:03
 12/23 anonim ***** válasza:

a kickbox.

közelebb áll a valósághoz a tkd-nál.

de ha megnézel egy tkd versenyt,láthatod,hogy lóg a kezük,nincs védekezés,ütés is alig,fejre meg végképp nincs ütés,ami az első számú célpont bármilyen bunyóban.

2012. aug. 17. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Én egyiket sem mondanám:/ Menj le bokszolni, meglátod tetszeni fog:)
2012. aug. 17. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim válasza:

Szerintem menjél vissza karatézni, szeretted, és az kéz és láb használat szempontjából középút a két sport között. Nem muszáj oda menned, ahol gyerekként voltál, rengeteg stílus és klub van.

És nyugi, nálunk is megfordult már pár visszatérő karatéka, nem ciki, hogy újrakezded.

2012. aug. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Ha hatékony Taekwondot akarsz akkor ITF-re menj, kevesebb a verseny, viszont minden szempontból keményebb, tanulnak ízületmanipulációt és lábra rúgásokat is többek között. Az olimpiai (WTF) Taekwondot gyakorlatilag a szabályrendszere annyira lebutítja (nincs fejre ütés, és teljes páncélzatban küzdenek), hogy még az olyan alap dolgokat se tanulják meg, mint például a fej védése. Mert minek, ha ott úgyse fáj.


Hozzánk is jöttek már be WTF-esek keménykedni, meg piros övvel villogni, a zöld öveseink nagyon helyre rakták őket.

2012. aug. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Rendben van köszönöm de most megint jól összezavarodtam :D
2012. aug. 17. 10:42
 17/23 anonim ***** válasza:
Lényeg, hogy a taekwondonak két ága van. Az ITF (International Taekwondo Federation) és a WTF (World Taekwondo Federation). Az előbbi a hagyományos taekwondo ami inkább harcművészet. Az utóbbi a verseny taekwondo, ez van az Olimpián is, ez tisztán küzdősport. Az egyesületek általában hirdetik is, hogy melyiket oktatják. A két egyesület egyébként nagyon nem szereti egymást, ennek elsősorban történelmi okai vannak.
2012. aug. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
ÉS a kyokushin karatéról vélemények??
2012. aug. 17. 11:32
 19/23 anonim ***** válasza:
A Kyokushin karate is jó lenne neked szerintem, kemény edzés van, nagyon fel lesz edzve a tested, főleg a hasad...
2012. aug. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Én személy szerint Kyokushin párti vagyok... ha még nem találtad ki :)

Nagyon jó és valóban az élet bármely pontján tudod hasznosítani a tudásod amit ott megszerzel. Lehet hogy ez most hülyén hangzik de tapasztalatból mondom.+ha szerencsés vagy és jó az edződ akkor "határ a csillagos ég"

2012. aug. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!