Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lenduletbol egy utkozesnel...

Lenduletbol egy utkozesnel rosszul leptem tovabb azota faj a terdem, mi lehet ez?

Figyelt kérdés

mar egy hete tirtent. ha mozgok szinte nm is faj de aztan ha egy ideig ugyanabban a pozicioban van a labam aztan ha ralepek ossze akarna bicsaklani.

mi lehet ez?


2012. aug. 16. 15:57
 1/1 anonim ***** válasza:
Szia! Szalagsérülés. Kérdéses viszont, hogy melyik szalagod sérülhetett. A szalagsérülések gyakran együttjárhatnak porcleválással is. Érdemes lenne megmutatnod orvosnak, mert nem mindegyik térdszalag sérülés gyógyul magától, de amelyik igen, ahhoz is szükség lehet néhány hét rögzítő viselésre ("járógép" - ezzel mozogni tudsz, az életed tudod intézni, csak segít a stabilitásban, a rásérülés megelőzésében), utána pedig egy kis gyógytornára lehet szükség a további sporttevékenység megkezdése előtt. Ha keresztszalag is sérült, akkor az igényelhet beavatkozást, a porcleválást pedig ki szokták pucolni. Nekem a belső oldalszalagom elszakadt tavaly, de a keresztszalagom csak részlegesen, porcleválás nem volt, így én a 6 hét rögzítéssel és 2 hónap gyógytornával megúsztam. Menj orvoshoz, ő megmondja kell-e valamilyen kezelés vagy csak egy kis pihentetés. Jobbulást!
2012. aug. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!