Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Van egy haspadom ha minden...

Van egy haspadom ha minden nap 500 felulest csinalok vele kb mennyi ido mulva lesz kockas a hasam?

Figyelt kérdés
2012. aug. 12. 10:19
 1/6 anonim ***** válasza:
nem biztos hogy lesz valaha
2012. aug. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha van zsír a hasadon, akkor soha, mivel nincs helyi zsírégetés, ezzel nem válik láthatóvá. Ahhoz szálkásító diéta is kell és aerob edzés. Persze kell végezni hasedzést, de elég heti 3-szor is.
2012. aug. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szerintem nem vagyok kover mert 181 cennti vagyok es 60 kg.ha befeszitem a hasamat latszanak a kockak de amugy meg nem.
2012. aug. 12. 11:18
 4/6 anonim ***** válasza:
De nem azt írtam, hogy kövér, hanem, hogy van kis zsír és ez független attól, hogy hány kg vagy. Ha 10% alatt lenne a testzsírod, akkor most is kockahasad lenne. De ettől nem vagy kövér.:)
2012. aug. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:-)
2012. aug. 12. 11:41
 6/6 anonim ***** válasza:

minden nap 500 felülés, ezzel elköveted a két tipikus hibát a hasizom edzésénél.


500 felüléssel biztosan nem a hasadat fogod megdolgoztatni, illetve átalakítod a rostfelépítését, emiatt sosem lesz nagy izomtömeg a hasadon (kisebbek lesznek a kockák).

A hasizom egy fehér izomrosttöbbségű, azaz fázisos izom. Az ilyen izom 8-12 ismétlés után kifullad. A hasizom nem képes több száz, esetünkben 500 ismétlésre. Helyette a vörös izomrostú csípőhajlítók fognak dolgozni, mint az iliopsoas, sartorius, pectineus, rectus femoris, stb.

Tehát Te nem hasizomedzést végzel, hanem csípő edzést.


A hasizomedzés szigorúan robbanékony, gyors összehúzódású, 8-12 ismétlésből kell, hoyg álljon, súllyal nehezítve.


A másik hiba a mindennapi edzés. A fázizos hasizom szerkezetileg ugyanolyan mint a nagy mellizom, vagy a széles hátizom, vagy a négyfejű combizom, csak hogy pár nagyobb, jelentős izmot említsek. Ezekre se edzünk minden nap, mivel képtelen regenerálódni.


Ha mindennap 500 ismétléssel eddzel hasra, biztos lehetsz benne, hoyg egy vérerekkel jól átszőtt, pici izomtömegű, enyhén kockás vörös tónusus izomzatot fejlesztesz, ami élettanilag sem megfelelő, és esztétikailag sem kívánatos.

2012. aug. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!