Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 250 gr zsírszegény túró,1,5...

250 gr zsírszegény túró,1,5 %-os tej összeturmixolva egy negyed banánnal mehet éjszakára?

Figyelt kérdés
2012. aug. 10. 23:19
 1/8 anonim válasza:
Köszi már jóllaktam. Pedig nagyon fini lehet.
2012. aug. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Épp nemrég vacsiztam egy kis desszert gyanánt jöhet.
2012. aug. 10. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
de jó xD
2012. aug. 10. 23:40
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A tejed hagyd ki mindenképp, edd meg a túrót kakaóval stb..
2012. aug. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
A tej tényleg nem valami jó, a banán a sok szénhidrát miatt szintén nem a legjobb éjjelre, de a túró nagyon szuper, főleg ha izmot akarsz magadra pakolni.
2012. aug. 11. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Éjszakára ez katasztrófa:

1. Tejet hanyagold MINDIG. Nem kell a sok tejzsír és főleg a rengeteg tejcukor.

2. banán estére?? A gyümölcscukor nem alkalmas az izmok töltésére, mert megy a májba, ha pedig az tele van (50g), akkor bizony lerakódik zsírban.

Szóval nem jó. A sovány túró mehet, én egy kis csokis proteinnel ízesítem, de tényleg tehetsz hozzá egy kis kakaót, de ne cseszd el tejjel és gyümölcscukorral, mert abból csak zsír lesz éjszaka.:)

2012. aug. 11. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

250 gr túrót én tuti nem tudnék betolni egyszerre, vagy sokáig nyammognék rajta:) A banán tényleg fölösleges estére, és talán a tej is, de én nem vagyok tej gyűlülő párti. Ezt a body builderen találták ki, hogy a tej az szar, mert tejcukor van benne, meg zsír, és a protein-je is kazein 80%-ban, ráadásul nem olyan minőségű már a tej, mint régebben. Ez mind igaz is, de mi jó minőségű ma már? A csirke antiobiotikummal kezelt, a tonhal higannyal szennyezett, szinte minden kaja, hacsak nem bio és vidékről hozatod van benne valami.

A tejet én azért nem tartom hülyeségnek, mivel egy dolgot tartalmaz, amit se a csirke, se a túró, se a proteinporok, se a zsírszegény joghurtok, tejtermékek nem: ez pedig a vitaminok. Zsírban oldódó vitaminok. A tejben található A, B és egyéb vitaminok sokkal jobban szívódnak fel, mint a multi készítményekből, ez akár 3-4x jobb szívódás is lehet. Értelemszerűen a 1,5%-os zsírtartalmú tejben is már csak megcsappantva vannak vitaminok, de ha én egy nap csak húst tolok kétpofára és proteinport, szabályosan éhezem a tejre. Ha nem eszel kifejezetten zsíros kajákat, mint margarin, vaj, stb. akkor bizony a tej sokszor az egyedüli jó A vitamin forrás, és ezt kilőni az étrendből nagy baromság. Arnold is napi 2 liter tejet simán benyomott, és én sem tartom különösebben károsnak, persze a szívódási idővel lehet játszani, tehát tejsavó turmixot vízzel és ne tejjel csináld. De szerintem ez egy hiszti a tej körül, ami csak részben jogos, de a zsírban oldódó vitaminok számomra több előnyt jelentenek, mint a tejcukor és minimális zsír hátránya. (Amúgy is, nézd meg egy 90 kilós testépítőnek mennyi zsírra van szüksége, kb 60-70g tömegeléskor. Ha csak telítetlen zsírsavakat zabálsz (lenmagolaj, oliva stb. azzal zsírananyagcsere zavart okozol magadnak. Kel la telített zsírsav is, tehát a tej is belefér.)

2012. aug. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.
2012. aug. 11. 15:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!