Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az ugrálókötelezés mit javít...

Az ugrálókötelezés mit javít az alakomon?

Figyelt kérdés

2012. aug. 5. 14:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Elsősorban kalóriaégetésre és az állóképesség növelésére kitűnő. A vádlikat is megedzi. Ha megy hozzá szálkásító diéta, akkor a felesleges zsírt is leadhatod vele, így javul az alakod.
2012. aug. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Vádlira szinte a leghatásosabb, de a has alatt lévő izomra is hat rendesen. Zsírégetés szempontjából pedig jobb mint a futás és a térdet sem terheli annyira, mert dupla lábbal érkezel a földre.
2012. aug. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
29%
Zsírégetésre akkor lenne jó, ha tudna az átlagember 30 percet megállás nélkül ugráló kötelezni. Hiába égeti a kalóriákat, ha az emberek 99%-a nem bírja 5 percnél tovább. A gyors séta 40-50 perc szempontjából sokkal jobb, nem véletlen, hogy szinte minden sportoló fut/sétál/bringázik ha zsírt akar leadni, nem pedig ugrabugrál.
2012. aug. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem pont így van ez. Mivel nem csak a gyakorlat végzése közben égetsz zsír, sőt leginkább ch felhasználása megy.

Pl. egy intervallum edzéssel a gyakorlat utáni időt is beleértve jóval több kalóriát és egyben zsírt is elégetsz, mivel nagyobb az after burn hatása. Jobban felpörgeti az anyagcserét, így jóval az edzés után is alapból nagyobb a zsírégetés. De gondolom, nem fogsz nekem hinni, itt egy cikk:

[link]

2012. aug. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én is pont ezt akartam írni, hogy óriási tévedés hogy zsírégetés csak mozgás közben történik...
2012. aug. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Az afterburn akkor következik csak be, ha előbb eléri a szervezet azt 30-40 perc aerob tartományban történő mozgással, hogy a zsír lesen az elsődleges energiaszolgáltató. A kérdés annyi volt, hogy az ugrálókötelezés mit javít. Nem volt szó intervallumról, vagy előtte edzésről, vagy bármiről. Szóval CSAK ugrálókötelezésről. Ergo 30-40 percig kell ugrálnia ha zsírt akar égetni. Ha ennél kevesebbet nyom, akkor sem közben, sem AFTER :) nem fog a szervezet zsírt égetni. Felhasználja glikogént és kész.
2012. aug. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Akkor biztosan ki mered jelenteni hogy napi félóra ugrálókötelezéssel nem lehet zsírt égetni?
2012. aug. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Gratulálok FittBalázs... Értelmes a kérdésed, miután kétszer leírtam, hogy 30-40 perc kell hozzá egyfolytában önmagában. A 30 perc az nálam fél óra... nálad? A lényeg az volt, hogy megállás nélkül 30 percet átlagember nem tud ugrálókötelezni... vagy ha igen, akkor azt olyan ütemben teszi, hogy nem éri el a pulzusa az aerob tartományt.
2012. aug. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Pont erre voltam kiváncsi: makacsul kitartasz-e a véleményed mellett. Csak abban nem voltam biztos hogy védekezni fogsz vagy támadni.


Átlagember. Ilyen alapon az átlagember futással sem tud zsírt égetni, mert futni sem bír félórát olyan ütemben amilyenben kéne. Hagyjuk már ezt a süket dumát! :)

2012. aug. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

71%-os, nem így van! Mert, ha elhasználod a glikogént 20 perces anaerob edzéssel is, és ezzel kerülsz kalóriadeficitbe, akkor szerinted honnan veszi el a szervezet a fenntartásához szükséges energiát napközeben?

Megsúgom: zsírból!! Én nem egyszer leszálkásítottam aerob edzés nélkül is (26 éve végzem a súlyzós edzéseket), tehát óriási hülyeséget mondasz azzal, ha azt állítod, hogy 40 perc aerob nélkül nem lehet zsírt leadni. Segít benne, de anélkül is létezik szálkásítás!

2012. aug. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!