Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik a legősibb harcművészet...

Melyik a legősibb harcművészet? Meg lehet állapítani?

Figyelt kérdés

Amit a legkorábban gyakoroltak a mai fomrájához legalább hasonló formában és rendszerbe szedve.

Én úgy tudom,hogy az indiai Kalaripayattu és nem a Kung-fu, mint ahogy azt sokan mondják meg sokfelé olvasni.



2012. aug. 3. 20:46
 1/6 anonim ***** válasza:
nem lehet, és senkit nem érdekel.
2012. aug. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A legeslegősibb stílus az Indiai Kalaripayattu.

A legeslegősibb harcművészetek Indiából származnak. India a harcművészetek bölcsője (legalábbis az ázsiai harcművészeteké). A shaolin kung-fu közel 3000 éves, a legrégebbi harcművészetek egyike. Ugyanakkor a shaolin kung-fut mikor még ki sem találták, mikor még az első shaolin kolostort sem építették meg, már előtte 2000 évvel (!!!)léteztek Indiában szisztematikusan kifejlesztett, jól rendszerezett hatékony harcművészetek, melyeknek a gyűjtőneve a KEMPO volt (úgy mint a japán HM-ek gyűjtőneve a BUDO, vagy mint a kínai HM-ek gyűjtőneve a WUSHU). A világ legelső harcművészeti stílusa az indiai Kalaripayuttu (bár ez még anno amolyan prototípus volt) . Ebből lett a még jobban rendszerezett Vajra Mushti (azaz a Gyémánt Ököl), ez MINDEN ázsiai HM alapja, ebből a Vajra Mushti-ból lett a "butított" változatú kambodzsai Khmer Bokator (a Bokatorból a még jobban lebutított thaiföldi muay boran és muay chaiya, ezekből pedig a még tovább butított közismert muay thai box ami már ringsport). A Vajra Mushti egyik Kshatriya harcosa és buddhista papja Bodhidharma utazott Kínába aki megalapította a shaolin szerzetesrendet és lerakta a kínai buddhizmus alapjait, valamint a kung-fu alapjait. Magyarul a shaolin kung-fut nem a kínaiak találták ki, hanem csak a Vajra Mushti butított verzióját módosították át, ezt pedig kung-funak nevezték el. A Fülöp-szigeteki Kali, Arnis, Eskrima botos/késes HM-eket sem a fillipínók maguk találták ki, hanem az indiai/shri lankai Angampora nevű fegyveres harcművészetről koppintották. A japánok a karatét a shaolin kung-fuból alakították ki Okinawán, már jóval később. A ju-jitsu, az aikido az ami színtiszta japó találmány, no meg a fegyveres japó HM-ek is.


Mindegy a lényeg az, hogy India a HM-ek bölcsője. Hogy az Indiai HM-ek akkor miért nem népszerűek, miért nem ismertek annyira? Mert India nemzeti kincsei, ezért nem oktatják sok helyen.

2012. aug. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az elsőnek felesleg volt idefirkálnia .

A másodikak pedik nagyon szépen köszönöm !

Írhatnál még ilyen okosakat !!

2012. aug. 6. 19:03
 4/6 anonim ***** válasza:

Második válaszoló vagyok.

Biztos hallottál a kempo és a kenpo nevű harcművészetről. Ilyen nincs, mind kamu!

A kempo az nem egy harcművészeti stílus, hanem egy összefoglaló gyűjtőnév!

A kavarodás ott kezdődött, hogy a tetejében a japánok a kínai kung-fut kempo-nak hívják. Vagyis japán nyelven a kung-fu úgy hangzik, hogy kempo. Éppen ezért az ilyen KeMpo Karate megnevezések helytelenek, helyette ma már a japánok a keNpo karate megnevezést használják. És sajnos sok európai és amerikai kenpo karate néven csúfolt mondva csinált alapított stílusok is eszetlenül dobálóznak a kempo névvel. A magyar alapítású Zen Bu Kan Kempo karate ugyanez! Egy f*s.

2012. aug. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 aikiboxer ***** válasza:
A legrégebbi dokumentált harcművészet az európai birkózás, amelyet egy 18 ezer éves barlangrajz dokumentál Lascaux-ban. [link]
2015. febr. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A birkózás a legősibb és legösztönösebb. Ha például két kisgyerek - akik nem küzdősportolnak - dulakodni kezd mozgásuk a birkózásra hasonlít a legjobban.
2015. febr. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!