Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fehérje&Szénhidrát?! Hi!...

Fehérje&Szénhidrát?! Hi! Izomnövelés a cél.190cm/70kg vagyok. Nekiálltam gyúrni. Cél 85-90kg, formás izmokkal etc. Edzésprogram már relative normálisan "összeállítva" a kívánt eredményt figyelembe véve.

Figyelt kérdés
Már (még mindig) csak a fehérje illetve szénhidrát bevitellel vagyok meglőve.Az foglalkoztat, hogy napi szinten,140g fehérje ideális-e számomra? Továbbá, hogy a szénhidrát mennyire fontos a fehérjék mellett? Mikor és napi szinten az adott fehérjebevitel mellett mennyit ideális grammban kifejezve belőle bevinni?!
2012. júl. 31. 22:20
 1/9 dirtboy ***** válasza:

140 az alsó határ ha lehet menjen 160-170g.

ch pedig indulj 5g/tskg ról aztán igazítsd ahogy kell.


igen, fontos a ch,elengedhetetlen.

2012. júl. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hm.. ch-t edzés előtt vagy után érdemesebb betolni?

Fehérjénél ugyanez a kérdés ha már itt tartunk :)

Illetve fehérje étvágytalanság végett még nehézkesnek tűnik a mennyiség végett. Ha 50-50%-ban belövöm porVSelfogyasztott hús stb... az elfogadható?

Bagó letéve, szóval ez már gyerekjáték lesz :D

2012. júl. 31. 22:28
 3/9 anonim ***** válasza:
Mindent el kell osztani egész napra. Edzés előtt 1-1,5 órával egyél egyet, utána meg a turmix után 1órával is legyen egy szilárd kaja, a többit oszd el egész napra. Reggel és edzés utáni időponton kívül nem kell turmix. Esetleg ha kazein az mehet még lefekvés előtt, de a többi szilárd kaja legyen.
2012. júl. 31. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Amúgy hidd el nem a fehérjebevitellel lesz a probléma, mert 160-170gramm nem olyan sok. A 350-420g ch nehezebb lesz. (Legalábbis nekem nehezebb volt.)
2012. júl. 31. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ch-t egész nap kell tolni, kivéve az utolsó étkezést. Akkor sovány túró menjen. Edzés után mehet 35-40g protein, 40-50g dextrózzal.

Reggel is teheted a proteint a zabpehelyhez.

Mintaétrendek: [link]

2012. júl. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Értem :) Köszönöm szépen!

A bagó sok mindenben hátráltatott eddig, mocsok nagy erőt tud adni a szabadulás tőle :D

2012. júl. 31. 22:38
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, ezt én is tapasztaltam:) Bár amikor még elkezdtem az edzést nem amiatt szoktam le, hanem egy lány miatt, de hatalmas különbség volt aztán edzésben is.
2012. júl. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Az étvágyamnak per pill. nincs határa. Ahogy számolgatom most, úgy hogy nem céltudatosan ettem eddig, kb. 90-100g fehérje illetve, 250-300g ch-t falok fel. Erre jön még a lefekvés előtti bélpokol.


Hú, nálam benne van nő, munkahely, újbóli sportolás és némi "másfajta" tekintély megszerzése utáni vágy is :D

2012. júl. 31. 22:49
 9/9 A kérdező kommentje:
Krhm.. picit rendbe téve az étvágy dolgot. A táblázatokat elnézve nincs is olyan rossz étvágyam... :)
2012. júl. 31. 22:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!