Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A vívás mennyire veszélyes?

A vívás mennyire veszélyes?

Figyelt kérdés
16 éves lányként érdemes lenne elkezdeni, ha mostanság szeretett bele ebbe a sportba? és van lehetőség nem versenyszerűen, hanem csak hobbiszinten művelni?
2012. júl. 30. 10:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Hat mindenhol törtennek balesetek az nincsen kizarva de vannak sokkal veszelyesebb sportok is mint a vivas. :) Es szerintem persze,hogy erdemes elkezdeni ! Ha neked ez tetszik es te ezt szeretnek csinalni akkor kezd el.30 evesen is erdemes elkezdeni valamit mert soha nem kesö.En eddig több mint 3 evig kick boxoltam es most abba hagytam es most uszni fogok elmenni tanulni.Es versenyre is szeretnek majd menni pedig nagyon rossz vagyok meg az uszasba. Es en mar 17 eves vagyok es elkezdek most egy uj sportot :)

17F

2012. júl. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

azért vicces ez, mindenki most akar elkezdení vívni, meg judózni... De nem baj, inkább, mint a foci, meg a gyúrás :D


a vívás nem veszélyes, mert védőfelszerelést használnak. Nőknek inkáb a tőr, párbajtőr való, itt nincs vágás, csak szúrás, és a védőruha miatt alig érezni... Sportsérülések meg lehetnek (de azok mindenhol vannak), a vívás a sok kitörés miatt nagyon terheli a térdet. De cserébe jobb feneked lesz, mint a strandröpiseknek.


Hobbiszinten meg ne csináld. edzeni, de nem versenyezni olyan, mint sütni egy süteményt, és nem enni meg. Azért, mert a hobbid a cukrászkodás, még ehetsz sütit, érted?


Szal ez elég szar hozzáállás, hogy nem akarsz versenyezni. Versenyezz! meglátod,, sokkal jobban megszereted emiatt a sportot, és jobban is fejlődsz. Egy vereségből többet tanulsz a versenyeken, mint egy hónap edzésen.Ráadásul, amiért hobbi, csak a saját elvárásaidnak kell megfelelned. Vagyis vagy győzöl, vagy tanulsz vmit és jobb leszel. Veszíteni nem tudsz...

2012. júl. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Komolyan csinálnám, de akkor se versenyeznék, mert utálom a versenyek előtti stresszt. Én az átlagnál jobban izgulok ilyen helyzetekben, amikor tudom, hogy teljesen élesben megy valami... De azért köszi :)
2012. júl. 30. 15:28
 4/7 anonim ***** válasza:

van akiből ez hozza ki a csúcsteljesítményt. pl belőlem is.


Kell egy is stressz, építi a jellemet. Nem lehet mindenhonnan elfutni.

2012. júl. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Természetesen ebben igazad van, rengeteg ilyen helyzetbe kerültem már, és fizikailag rosszul voltam, úgyhogy ha lehet, kerülöm.
2012. júl. 30. 19:12
 6/7 anonim ***** válasza:
mindenki "rosszul van" tőle, az ellenfeled is...
2012. júl. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szerintem vágj bele. Jó kis sport én is űztem, de sajna abbahagytam és nagyon bánom. 16/L
2012. júl. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!